IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Konkurencja VII - Mind Master

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość


avatar
Mistrz Gry


Liczba postów : 1283
Dołączył/a : 10/11/2014

PisanieTemat: Konkurencja VII - Mind Master   16.12.15 20:03

Arena wyglądała dokładnie tak jak pierwszego dnia z jednym małym wyjątkiem. Stało na niej 6 pulpitów ustawionych w okrąg, które zwrócone były do środka Areny. Odległość między pulpitami była taka, że niemożliwym było dostrzeżenie co ma na swoim osoba stojąca po prawej czy lewej.


Wszystkie zasady zostaną wyjaśnione gdy już wszyscy uczestnicy się na niej pojawią.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
Blue Pegasus


Liczba postów : 271
Dołączył/a : 24/06/2015
Skąd : Mroźne krainy północy

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   16.12.15 23:23

Dobra, była już trochę skołowana. Jakaś nazwa jej nieznana padła, ona biedna nie rozumie. Mind Master, jakieś panele, a ona biedna musi tutaj stać. Wybrała jeden z nich, taki mniej-więcej w połowie drogi od tunelu do tunelu. Stanąwszy tam, po prawej stronie, zaczęła się rozglądać. Troszkę trema ją zżerała, trochę się denerwowała, ale! Czego to się nie robi dla swojego senpaia? Czego to się nie robi dla swojej drużyny? Prędko uniosła dłoń, pomachała ludziom, aby zaraz zrobić lodową "śnieżkę", podrzucić nią do góry. Była o tyle luźna, że szybko się rozpadła i stworzyła płatki śniegu, które ją ucieszyły. Tak, zawsze się cieszyła na śnieg! Zawsze! Bo on przypominał jej o domu, choć ten spłonął! Nie wiążą się one z tym bolesnym wspomnieniem z później, a z tym okresem z rodzicami, kiedy to uczyła się z tatą magii, kiedy to pomagała mamie.
Jednak wracajmy do przyziemnych spraw! Z kim ona tu była? Z innymi drużynami. Twarze starała się skojarzyć z tym, co robili na arenie. Blondynka... ona chyba była tą z Fairy Tail, która przemawiała. Był też tamten malarz z Lamia Scale, jakaś ponura pani, która występowała w stroju meido, a także jakiś ktoś, kto z Raven Tail był i znikąd się wynurzył z chmury. Ostatnią osobą, którą zauważyła była właśnie Yuchiya. A cóż to byłby za Shonen, aby nie zauważyć swojego nemezis? Przecież Eirlys właśnie w tym momencie przypomniała sobie, co pokazała na swoim pokazie! Ona TEŻ-JEST-MAGIEM-LODU! A Eirlys nie miała zamiaru odpuszczać magom lodu! Więc Yuchi znalazła się na jej liście do pokonania, zaraz za Azure'm. Najpierw chyba by wypadało wygrać tę konkurencję, a przynajmniej skończyć ją wyżej niż ona!

5350 - 100 = 5250 (liczę bez regenu chociaż pewnie się odbył)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t986-eirlys-solomon


avatar
Dragon's Howl


Tytuł : Najciekawsza postać damska na forum, Najlepszy Skład
Liczba postów : 298
Dołączył/a : 25/09/2015

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   17.12.15 4:21

Wraz z pozostałą piątką uczestników została wywołana na arenę, by wziąć udział w jakiejś dziwacznej konkurencji. Rozstawione pulpity raczej negowały przypuszczenie, że może to być walka oparta na fizycznych umiejętnościach. W sumie Ivrina nie miała najmniejszego problemu z logicznym myśleniem, jednak nadmiar czytania mógłby sprawić jej trochę kłopotów. Oby to nie było zadanie w stylu "poczytaj mi mamo", albo "zadeklamuj długaśny wiersz biały". Pomijając już brak sympatii do literek grabarka nie lubiła także dzieci, a jeszcze bardziej publicznych występów. Już znajdowanie się w tak tłocznym miejscu i uczestnictwo w widowisku przyprawiało ją o mdłości. Stanęła przy pulpicie i otaksowała ponurym wzrokiem pozostałą grupkę uczestników, przypominając sobie co też oni takiego wyprawiali podczas pierwszych pokazów i czego, w razie jakichkolwiek starć, powinna się obawiać. Zakręciła swoją nieodłączną łopatą i wbiła ją z rozmachem w powierzchnię areny, a następnie oparła się o trzonek w oczekiwaniu na sędziego i dalsze wyjaśnienia. Oby szybko, bo nie wytrzyma psychicznie długiej bezczynności sprzyjającej pesymistycznym myślom oraz świadomości, że jest non stop obserwowana przez tysiące par oczu. Robiła się na przemian to blada, to zielonkawa usilne próbując oddalić zbliżający się atak torsji wywołany zbyt aktywnym kontaktem z ogromem społeczeństwa. Jeszcze tylko brakowało, żeby jej ciało bezmyślnie uczyniło coś głupiego, co zwróci uwagę kolejnych tysięcy ludzików.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t1155-kurtyzana-ktora-zostala-grabar


avatar
Sabertooth


Liczba postów : 129
Dołączył/a : 14/02/2015
Skąd : Zewsząd

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   17.12.15 10:32

Yuchiya została wywołana na konkurencje. Od razu wiedziała, że nie będzie to tak ciekawe jak walka. W końcu... No co jest ciekawszego? Poza piciem, przesiadywaniem w barach czy zabawianie się czyimś kosztem, oczywiście. Tak więc dziewczyna wkroczyła na arenę, która wyglądała dość nietypowo. Yuchiya stanęła przy jednym z pulpitów, rozglądając się wokół i próbując zrozumieć o co tu właściwie chodzi. Jak będzie musiała myśleć to chyba kogoś zabije, czuła to. Zaczekała aż wszyscy pojawią się na arenie, by zorientować się w konkurencji. Szary, nic nie znaczący ludzie. Miała nadzieję, że zapewnią jej rozrywkę i wyzwanie. Przegrana nie wchodziła w grę, nigdy, dlatego też dziewczyna często była rozczarowana. Nie obwiniała siebie za porażki, o nie. Wyładowywała również złość na pierwszej lepszej osobie, która się nawinie. Nagle coś sobie uświadomiła. Jedna z zebranych tu lasek używała podobnej magii, co ona sama. Uśmiechnęła się pod nosem i zacisnęła dłonie na pulpicie. Myślała o jednym: rozwalić ją, na kawałeczki. Nie może przegrać, nie w jej własnej magii. Skoro ONA byłaby lepsza, to na co cały ten wysiłek? Nie, nie, zdecydowanie porażka nie wchodziła w grę. To była nienawiść od pierwszego wejrzenia. Na twarzy Yuchiyi gościł uśmiech, ale nie było w nim grosza sympatii. Było to pobłażanie, nienawiść, pokazywał, że przyjęła wyzwanie i nie zamierza w żadnym wypadku dawać komuś fory. Gorzej było z faktem, że nie o pokaz siły tu zapewne chodziło... Pulpit, pulpit... Jakaś krzyżówka, zgadywanka? Im dłużej dziewczyna stała w miejscu, tym bardziej się irytowała. Nie była głupia, ale nie lubiła się wysilać bez potrzeby. Arena, gdzie odbywają się wielkie igrzyska... w quizach. Nie ma co. Dziewczyna przewróciła oczami i przeniosła ciężar ciała na prawą nogę, stukając paznokciami w pulpit z niecierpliwością.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t526-yuchiya-nakumi


avatar
Fairy Tail


Tytuł : Skrzywdzona Dama
Liczba postów : 298
Dołączył/a : 01/02/2015
Wiek : 22

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   17.12.15 11:43

I ją wytypowano, na tę konkurencję. Ciekawość ją zżerała, całkowicie, jednakże... Zachowała wewnętrzny spokój. Nawet się nie uśmiechała. Sue życzyła jej z całej siły powodzenia, jednakże tutaj była zdana tylko sama na siebie i na swoją moc. Była młodą wróżką, ubraną w czerń. Chciała to zakończyć jak najszybciej. Jednakże, kiedy dowiedziała się, kto jeszcze będzie uczestniczył w tej konkurencji, zagryzła bardzo mocno usta w linię. Już sama myśl o nim powodowała w niej gniew. Nie przegra z nim, nie ma takiej opcji. Nienawidziła go z całej duszy. Nie po tym, co jej zrobił oraz małej Sue. Mógł być jej towarzyszem, ale wybrał inną drogę.
"Nienawidzisz go, prawda....? Teraz nadszedł czas.. aby się zabawić jeszcze bardziej..."
Na jej twarzy pojawił się przerażający uśmiech. To będzie bardzo ciekawa konkurencja, oj bardzo...
Neony, szykuj się... gdyż każda jej kolejna zemsta, będzie coraz bardziej przerażająca i brutalniejsza.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t481-rosalie-espada


avatar
Lamia Scale


Liczba postów : 213
Dołączył/a : 15/05/2015
Wiek : 20

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   17.12.15 20:44

Nadszedł w końcu czas konkurencji. Losowanie pokazało, że i Neony ma wziąć w niej udział, a co za tym idzie - pora na następny pokaz umiejętności. Paul szedł na początku spokojnie, machając do ludzi rękoma i uśmiechając się szczerze. Wiedział, że po wejściu na arenę rozpoznaje go jeszcze większa ilość widzów, więc chciał zrobić z tego małe show. Zaczął podskakiwać i robić fikołki ochoczo zachęcając widownię do wiwatów i oklasków na rzecz występujących magów.
Ostatecznie jednak dotarł do zawieszonego w powietrzu pulpitu. Przyjrzał mu się i machając ochoczo uszkami oraz ogonkiem przeczesał wzrokiem rywali. Drobna dziewczyna, której wzrok w bardzo wyraźny sposób elektryzował się z inną, podobną jej posturą. Gotycka piękność zirytowana oczekiwaniem. Wysoki młodzieniec z kruków i... Rosalie. Kogo jak kogo, Mud się jej nie spodziewał. nie miał jednak zamiaru tego po sobie okazywać. Uśmiechał się dalej, przebierając ogonkiem. Czekał na sędziego i instrukcje co do gry. Neony pokaże, że Lamia Scale może na niego liczyć nie tylko w kategorii stylistyki siedziby!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t816-neony-karta-postaci


avatar
Mistrz Gry


Liczba postów : 1283
Dołączył/a : 10/11/2014

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   19.12.15 2:28

Gdy już wszyscy magowie pojawili się na Arenie i zajęli pulpity to na środku placu, tak by być widocznym przez każdego pojawił się nagle Mato.
- Kabo! Witajcie. Jak dobrze wiadomo magowie muszą się niejednokrotnie mierzyć z rzeczami i sytuacjami znacznie wykraczającymi poza możliwości zwykłych ludzi. Zazwyczaj wymaga to nie lada zdolności fizycznych. Niestety często kończy się to w mocno destrukcyjny sposób. Dlatego też coraz częściej wykorzystują oni w swej pracy umysł i spryt. Pozwala to zaoszczędzić czasu, bólu i pieniędzy. A ta konkurencja ma posłużyć właśnie sprawdzeniu zdolności logicznego myślenia. Kabo.
W trakcie gdy to mówił dokładnie nad nim pojawiło się kilka magicznych ekranów.
- Konkurencja ta będzie składała się z kilku rund. W każdej magowie będą mieli do rozwiązania po jednej zagadce, która będzie wyświetlana na tych ekranach. Na pulpitach przy, których stoją magowie wyświetli się zawsze jej mniejsza wersja, na której będzie mógł operować każdy z nich. Końcowy efekt i to co wymyślili poszczególni zawodnicy będzie wyświetlany po dopiero po zakończeniu każdej rundy co zapobiegnie oszustwom. Warto dodać, że każda runda jest ograniczona czasowo i trwa zaledwie 10 minut. A teraz szybko przedstawmy zawodników. Z Blue Pegasus Eirlys Solomon! - gdy została wywołana pulpit przy którym stała oraz ona sama oświetleni zostali błękitnym światłe.
- Z Sabertooth Yuchiya Nakumi! Z Fairy Tail Rosalie Espada! - podobnie jak przy Eirlys one także zostały oświetlone z tym, że Yuchi delikatnym żółtym światłem, a Ros pomarańczowym - Z Raven Tail Nagashi Blake! Z Lamia Scale Paul Mud! I z drużyny Neutralnej Ivrina Nachzehrer! - ta trójka także została oświetlona, kolejno na granatowo, zielono i biało. Dodatkowo gdy padło ostatnie nazwisko na wszystkich lakrymach wyświetliły się twarze uczestników. Zaraz jednak zniknęły zastąpione przez dziwną planszę.
- A oto i nasza pierwsza zagadka. Jak widzicie macie przed sobą planszę zbudowaną z 64 kwadratów. Brzeg tego kwadratu jest pomalowany różnymi kolorami, a środek prawie pusty. Waszym zadaniem jest umieszczenie różnokolorowych tokenów na białych polach. Jednak musicie wiedzieć, że w każdym rzędzie i kolumnie może być tylko jeden token danego koloru. Kolor na brzegu oznacza jakiego koloru token ma być pierwszy patrząc od danej strony. Jak na przykład 3 kolumna ma u góry kolor czerwony, czyli w tej kolumnie pierwszym od góry będzie token czerwony, a niebieski i żółty będą pod nim. Aby trochę utrudnić, a może ułatwić zablokowaliśmy 2 pola czarnymi tokenami. Na tych polach nie możecie nic postawić, ale nie dowiecie się też jakiego koloru token ma być pierwszy w pobliżu czarnego tokena. Gotowi? Czas start. Kabo!


Plansza
INSTRUKCJA:
1) Plansza jest powyżej
2) W każdej kolumnie i rzędzie macie umieścić po jednym tokenie koloru czerwonego, niebieskiego i żółtego
3) Kolory na brzegu pokazują jakiego koloru token widać jako pierwszy patrząc z danego kierunku
4) Pola czarne to pola zablokowane mające utrudnić (ułatwić zadanie)
5) Na rozwiązanie zagadki macie 48h od teraz
6) Rozwiązania wysyłacie mi na priv. NIE wstawiacie ich tutaj.
7) Każde z was może wstawić post fabularny o przemyśleniach itp. ale ma mieć pod uwagę punkt 6.
8) Token=żeton czyli kółko danego koloru.
9) Raz wysłanej odpowiedzi nie można skorygować.


Ponadto Nagashi otrzymuje 1 upomnienie. Kolejne będzie skutkowało wykluczeniem z konkurencji i zajęciem przez Twoją drużynę ostatniego miejsca.
Czyli jak nie napiszesz w ciągu 48h odpadasz. Czy rozwiążesz zagadkę czy nie to już Twoja decyzja.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
Dragon's Howl


Tytuł : Najciekawsza postać damska na forum, Najlepszy Skład
Liczba postów : 298
Dołączył/a : 25/09/2015

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   19.12.15 4:39

Ivrina raczej negatywnie zniosła podświetlenie i kolejną falę zwiększonej uwagi widowni. Złapała ją trema, szczególnie że dodatkowo jeszcze wywołano jej imię. Co ona tu w ogóle robi, skoro już nawet jedna, czy dwie osoby w pobliżu sprawiają, że zaczyna się jąkać!? Do tego konkurencja ma polegać na myśleniu... weź tu myśl z tremą, kiedy pocą ci się i trzęsą ręce, masz mroczki przed oczami, a po twarzy spływa pot. Już nawet pięć oficjalnych pogrzebów, otyłych biznesmenów i przenoszenie ich trumien z kościoła aż na drugą stronę wielohektarowego cmentarza, do alei zasłużonych nie jest tak męczące jak uważny wzrok gapiów na plecach. Dobrze, że żetony były wyświetlone na pulpitach inaczej z pewnością by się wysypały z jej drżących dłoni, poturlały po powierzchni areny aż pod nogi przeciwników, lub po prostu pogubiły.
No nic, im szybciej rozwiąże zagadkę, tym szybciej będzie mogła się zwinąć w kulkę za pulpitem, gdzie z pewnością zobaczy ją mniej osób. Przynajmniej reguły zostały wyjaśnione przez Pana Dynię przed rozpoczęciem rozgrywki, a więc czytanie długaśnej instrukcji obsługi ją ominęło. Gdyby musiała z pewnością zabrakłoby jej czasu, chociaż ostatnio całą stronę A4 artykułu o kryzysie w branży grabarskiej i górniczej z powodu wzrostu cen łopat i kilofów udało jej się przeczytać w osiem.
Przesuwała palcem po ekranie szybko, ale niezbyt pewnie. Pierwszy raz miała do czynienia z taką magiczną, nowoczesną technologią. Zdecydowanie łatwiej byłoby na kartce. Szkoda tylko, że tych czarnych pól było tak mało, przez co łamigłówka wydawała się być zdecydowanie zbyt wesoła. Dodatkowo ona miała jeszcze za zadanie upstrzyć ją kolejnymi kolorkami. Obrzydlistwo.
- Skończyłam. - burknęła po jakichś 20 sekundach od "Kabo!" i dokładnie tak jak zamierzała siadła w pozycji embrionalnej, opierając się plecami o pulpit (bo w przeciwieństwie do Neosia zakładam, że one stoją na ziemi) i czekając na pozostałych zawodników. Jeśli żadne zadanie nie będzie słowne, lub o długiej, pisanej treści powinna zdać ten test śpiewająco. A na razie dziesięć minut oczekiwania w męczarniach, pod krzyżowym ogniem spojrzeń gawiedzi...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t1155-kurtyzana-ktora-zostala-grabar


avatar
Lamia Scale


Liczba postów : 213
Dołączył/a : 15/05/2015
Wiek : 20

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   19.12.15 10:11

Neony nie miał najmniejszego problemu z efektami celowo kierującymi wzrok widowni w jego stronę. Był przyzwyczajony do zbierania uwagi publiki i utrzymywania jej przy sobie. Oczywiście nie obeszło się bez dość niemiłej sytuacji, spowodowanej obecnością Rosalie... Neony starał się nie zwracać jednak na nią uwagi i ochoczo machał do publiki oraz udawał gestami wiwat by ich pobudzić.
Gdy ostatecznie Mato wyjaśnił treść i zasady zadania, a ono pojawiło się na ekranach, Neony szybko przeanalizował planszę i kilkoma zgrabnymi ruchami dołożył kolorowe tokeny na ich właściwe miejsca. Nie miał z tym problemów, ani z innymi zadaniami wymagającymi pomyślungu, gdyż był dość bystry. Przynajmniej odniósł takie wrażenie podczas wielu rozmów z innymi ludźmi, a także znanymi magami. Czasami szybki umysł się przydaje.
- Gotowe! - powiedział dokładnie w tej chwili, w której rzekła to też Ivrina. Rzucił jej wymowne spojrzenie z ciepłym uśmiechem i spojrzał jeszcze raz na lewitujący ekran. Tak, on lewitował! Specjalnie dla niego jeden był lewitujący! Takie było zamówienie od Mistrza!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t816-neony-karta-postaci


avatar
Blue Pegasus


Liczba postów : 271
Dołączył/a : 24/06/2015
Skąd : Mroźne krainy północy

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   19.12.15 15:54

Kiedy pojawiła się plansza z łamigłówką, aż dosłownie jej się główka złamała. No serio! Tak samo, jak osobie piszącej, tak dziewczynie, która niby słynęła z ogromnej wyobraźni. Łamigłówki? To była jej słaba strona. Dlatego też (zarówno autorka) najbardziej NIE chciała trafić na Mind Mastera. Przyglądając się temu (uwaga: tutaj pojawią się również wszelkie myśli autorki postu) widziała jedynie... kwadraty. Kwadraty według niej ułożone w konkretnie bezsensowny sposób. Jeden obok drugiego, a niby te żetony nie mają być obok siebie. Z każdą kolejną chwilą, kiedy to robiła, kiedy przestawiała żetony z miejsca na miejsce odczuwała niepokój i niepewność. Siedziała nad tym i co chwila do wniosku dochodziła, że to nie ma nawet najmniejszego sensu, bo to tu nie pasuje. Wtedy, kiedy dochodziła do takiego wniosku, wszystkie żetony zaczynała ustawiać od nowa. Na pewno nie będzie pierwszą osobą, która to odda, na pewno będzie też miała ostatnie miejsce, chociaż tak bardzo by chciała to wygrać i pokazać tamtej lodowej, kto jest lepszy. Ale z drugiej strony ta myśl też jej umknęła, bo co to za wygrana bez pokazania swoich umiejętności magicznych? No właśnie. Więc jedynym, na co teraz miała nadzieję było to, żeby spotkać się z nią w walkach. Już ta konkurencja ... cóż, najwyżej Tora i pozostali będą źli.
- Gotowe - wyszeptała niepewnie, wysyłając swoją odpowiedź. Stawiała na to, że było źle. I to wiedziała.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t986-eirlys-solomon


avatar
Fairy Tail


Tytuł : Skrzywdzona Dama
Liczba postów : 298
Dołączył/a : 01/02/2015
Wiek : 22

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   19.12.15 19:30

Ta konkurencja... szczerze, kiedy dowiedziała się, jaka jest i na czym ona polega... Opadła jej po prostu szczęka. To jakiś koszmar. Po prostu, koszmar. Te kwadraciki, co to jest...? Westchnęła przeciągle, po czym zaczęła układać na chybił trafił. Po prostu te kolory jej nie pasowały, wiec po prostu je przełożyła w różne miejsca. Była ciekawa, co z tego wyniknie. A zajęło jej to dosłownie hwilkę, może z niecała minutę.
- Zrobione. - burknęła, naprawdę niezadowolona z tego rozwiązania. Cóż, pożyjemy zobaczymy. Ale naprawdę chciała zdobyć dla swojej drużyny jak najwięcej punktów, aby ich gildia mogła wygrać i wrócić z dumą i siłą, tak jak wtedy, wiele lat temu.. Cóż, miała nadzieję, że tym razem do dziwnego ataku nie dojdzie tym razem... Te igrzyska mogą podzielić ludzi, jak i zarówno magów. I to ją lekko przerażało. Posłała Neony'emu swoje złe spojrzenie, w którym było widać tylko jedno.
Nienawiść.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t481-rosalie-espada


avatar
Sabertooth


Liczba postów : 129
Dołączył/a : 14/02/2015
Skąd : Zewsząd

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   20.12.15 1:18

Wszyscy zawodnicy pojawili się na swoich stanowiskach. To był moment pojawienia się denerwującej, dyniogłowej postaci. Yuchiya przewróciła oczami i wysłuchała wstępu, poleceń i opisu zadania. [/color=#996633]No świetnie, trzeba się wysilić... Czym tu się niby wykazać?[/color] Dziewczynę coraz bardziej irytowało to wydarzenie. Gdzie tu wykazanie się umiejętnościami, strategią, magią? Co ma dać rozwiązywanie jakichś durnych zagadek? I czy oni sądzą, że publiczność będzie tym zainteresowana? Oczywistym było, że każdy wybrał faworyta i niezależnie od tego jak nudna będzie konkurencja, będzie go dopingował i krzyczał z zachwytu, bo odpowiednio przesunął kwadraciki. Niesamowita sprawa, nie ma co. Gdy światło padło na nią, po prostu spojrzała z politowaniem na publikę. Zwierzyna oczekująca rozrywki, nic więcej. Westchnęła i schowała ręce do kieszeni bluzy. Gdy już skończyła się część teatralna, zwróciła głowę w stronę pulpitu, przyglądając się nieco zagadce. Ten, kto to wymyślił, musiał być niesamowicie smutnym i znudzonym życiem człowiekiem... Westchnęła bezgłośnie i zabrała się do rozwiązania zagadki. Kombinowała, ustawiała kwadraty po trzy na trzy, próbowała zrozumieć zasadę, która panowała nad ułożeniem... Gdy już kończyła to coś w rzędzie oczywiście musiało zawadzać. Kilka prób, trochę nerwów... Aż w końcu się udało. Dziewczyna uśmiechnęła się pod nosem, kończąc zadanie. Poszło dość szybko... O wiele łatwiejsze niż na początku się wydawało. Pomyślała i oparła się o pulpit, spoglądając na to jak niektórzy zawodnicy wciąż męczą się z konkurencją. Prychnęła, by chamsko nie zaśmiać się z ich min.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t526-yuchiya-nakumi
Gość

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   20.12.15 10:30

Stałem przed pulpitem chwilę i zastanawiałem się poważnie nad tym co ja tu robię i o co tu chodzi.
Co za debil wymyślał to zadanie. Przecież ja rok będę nad tym siedział i nie wiem czy tyle czasu mi wystarczy by to ułożyć.
Wziąłem głęboki oddech, rozluźniłem się, strzeliłem kostkami w palcach i karku po czym zacząłem ustawiać tokeny na planszy. Zajęło mi to trochę dłużej niż wszystkim ale zrobiłem to.
-Skończyłem. - powiedziałem do siebie i rozejrzałem się czy ktoś jeszcze rozwiązuje zagadkę.
Nie było to takie trudne. Chyba. Mam nadzieję, że mam dobrze.
Powrót do góry Go down


avatar
Mistrz Gry


Liczba postów : 1283
Dołączył/a : 10/11/2014

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   22.12.15 17:44

Gdy już wszyscy magowie zgłosili, że uporali się z zagadką na ekranach przed nimi wyświetliły się rozwiązania każdego. Tylko jedno różniło się od pozostałych.
- Proszę zobaczyć. Prawie wszyscy magowie bezbłędnie rozwiązali pierwszą zagadkę. Każdy otrzymuje po 1 punkcie. Prawie każdy, bo panienka Eirlys z Blue Pegasus ma wciąż 0. Ale wszystko się jeszcze może zmienić. Zobaczmy kolejne zadanie. Kabo!
Podczas wypowiadania słów przez dyniogłowego przed pulpitem piątki magów pojawiła się liczba 1 oznaczająca zdobycie punktu. Po chwili zmienił się też obraz na lakrymach. Nie pokazywał już rozwiązań poszczególnych magów lecz kolejne zadanie. Krzyżówkę matematyczną.
- Chyba każdy zna tą zabawę i nie trzeba jej tłumaczyć. To prosta krzyżówka tyle, że matematyczna. Liczby na czarnych polach pokazują jaką sumę mają liczby w pionie bądź poziomie do niej prowadzące. Oczywiście w białe pola wpisywać można tylko liczby od 1 do 9 i nie mogą się one w danym haśle powtórzyć.

Rozwiązania 1 zagadki:
 

Krzyżówka
INSTRUKCJA:
1) Krzyżówka jest powyżej
2) W białe pola wpisywać można tylko liczby od 1 do 9
3) W danym "haśle" krzyżówki żadna liczba nie może się powtórzyć
4) Liczby na czarnych polach oznaczają sumę liczb znajdującą się na białych polach (np. 9 wskazujące w dół na 3 białe pola oznacza, że mogą tam być: 1,2,6 lub 1,3,5 lub 2,3,4 oraz oczywiście ich wariacje)
5) Na rozwiązanie zagadki macie 48h od teraz
6) Rozwiązania wysyłacie mi na priv. NIE wstawiacie ich tutaj.
7) Każde z was może wstawić post fabularny o przemyśleniach itp. ale ma mieć pod uwagę punkt 6.

9) Raz wysłanej odpowiedzi nie można skorygować.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
Lamia Scale


Liczba postów : 213
Dołączył/a : 15/05/2015
Wiek : 20

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   22.12.15 20:19

Neony tylko lekko uśmiechał się, gdy pozostali uczestnicy kolejno zgłaszali wykonanie zadania. Czas, gdy czekał na następną zagadkę nie dłużył mu się, tym bardziej że starał się nie przejmować szczególnie obecnością Rosalie... Niestety, był to czynnik dekoncentrujący.
Z jej powodu, Paul z początku nie dostrzegł nowego zadania i nie usłyszał wezwania Mato. gdy jednak zauważył zmianę na planszy i dosłyszał zasady tego zadania szybko przeanalizował ekran. Cyfry 1-9? Brak powtórzeń? No to może zacznijmy tu...
I tka po niecałej minutce plansza się zapełniła wieloma cyferkami. Mag sam nie wiedział jak to zrobił i co go do tego popychało. Jeszcze raz sprawdził wyniki szybkim rzutem oka i rzekł jako pierwszy na arenie: "Już".
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t816-neony-karta-postaci


avatar
Dragon's Howl


Tytuł : Najciekawsza postać damska na forum, Najlepszy Skład
Liczba postów : 298
Dołączył/a : 25/09/2015

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   23.12.15 4:59

Tym razem było zdecydowanie gorzej. NUMERKI! Mogła się domyślić, że będzie trzeba liczyć, w końcu matematyka jest jednoznacznie kojarzona z logicznymi zadaniami, ale czemu tak od razu!? Nie mogli pociągnąć jeszcze trochę kolorków, a potem może jakichś kształtów? Ivrina wgapiła się w planszę i poczuła jak po karku i plecach spływa jej pot. Ma wpisać cyferki od jednego do dziewięciu w puste pola, no dobrze, do dziewięciu umie liczyć, ale trzydzieści dziewięć na jednym brzegu ją zdecydowanie przytłoczyło. Jak niby ma operować na liczbach większych od dziesięciu? Przecież nie ma aż tylu paluszków. Jej zdolności matematyczne zapobiegały byciu okantowanym przez kasjerkę w spożywczaku i umożliwiały podanie swojego aktualnego wieku. Tyle. No może jeszcze z nudów zdarzało jej się liczyć długość życia poszczególnych denatów na podstawie dat z płyt nagrobnych, ale to zawsze trochę trwało. Nachylała się nad pulpitem i sumowała cyferki to zginając, to prostując poszczególne palce i starając się przenosić pełne dziesiątki w pamięci. Szło jej powoli i mozolnie, ale szło. Zapewne większość uczestników już skończyła, kiedy jej udało się wpisać ostatnią cyferkę. Czasu na sprawdzenie już raczej nie miała, więc po prostu oddała rozwiązanie i poczęła się psychicznie przygotowywać na kolejną zagadkę.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t1155-kurtyzana-ktora-zostala-grabar


avatar
Sabertooth


Liczba postów : 129
Dołączył/a : 14/02/2015
Skąd : Zewsząd

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   23.12.15 17:22

Yuchiya była dumna z siebie. Wprawdzie zagadka nie była jakoś ciężka, ale udało się. Zresztą co się dziwić. Nie była głupia. Prędzej leniwa. Nie, leniwa to też złe słowo. Po prostu nie lubiła się wysilać kiedy nie było potrzeby. Uśmiechnęła się do siebie, pękając z dumy. Do tego magini lodu jako jedyna nie dostała punktu. Dziewczyna niemal prychnęła pod nosem. Kto tu jest lepszy? Chwilę później pojawiła się kolejna zagadka. Cholera... Mówiąc o nie wysilaniu się... Matma. Dziewczyna ją lubiła, jednak wyglądało na to, że to zajmie trochę czasu. Coś czuła, że pod koniec głowa będzie jej parować. Yuchiya wzięła się do roboty, próbując różnych kombinacji, rozpisując sobie różne możliwości... Trochę to zajęło, jednak dziewczynie poszło szybciej niż większości. Zadowolona z siebie czekała na wyniki i kolejny punkt. No bo jakby inaczej? Była dla nich zbyt mądra i tyle.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t526-yuchiya-nakumi


avatar
Fairy Tail


Tytuł : Skrzywdzona Dama
Liczba postów : 298
Dołączył/a : 01/02/2015
Wiek : 22

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   23.12.15 20:09

Nienawidziła matematyki i to bardzo, wręcz nią gardziła. A jak zobaczyła te zadanie o mało się nie rozpłakała. "Spokojnie Rosalie, spokojnie... " wzięła spokojnie wdech a potem wydech. Spróbuje ją zrobić tak, aby się udało... Nie chciała się poddać tak łatwo, o nie. Gildia przecież na nią liczy, a zdobycie wszystkich punktów... Im więcej, tym lepiej dla jej gildii. No i dla niej samej. I.. skoncentrowała się na swoim zadaniu, które pochłonęło ją całkowicie. Robiła je bardzo szybko, nawet nie zauważyła, a już skończyła je.
- Zrobione. - powiedziała, po czym spojrzała w stronę Neony'ego. Gardziła nim dalej. Jej ładna twarz skrzywiła się w grymasie, od razu więc przestała patrzeć na tego drania. Bo inaczej nie mogła go nazwać. Jeszcze ją popamięta...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t481-rosalie-espada


avatar
Blue Pegasus


Liczba postów : 271
Dołączył/a : 24/06/2015
Skąd : Mroźne krainy północy

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   24.12.15 12:27

Pierwsza... no cóż. Beznadziejnie jej poszło! Ha... ha... ha... Tutaj powinien się znaleźć mem z Bad Luck Brianem, w którym to napisane byłoby "Bądź noga z obliczeń i zagadek - dostań się na Mind Mastera", ale grafik płakał jak rozwiązywał krzyżówkę. Tak samo Eirlys, która wolała za dzieciaka biegać za ojcem i uczyć się magii niż uczyć się liczyć. No co? To było nu-żą-ce!
Jednak po dłuższej chwili zabawy z krzyżówką i odnalezieniu kilku błędów, padła na twarz. Wiedząc, że jeśli pojawia się jeden błąd w siatce, od razu sypią się też inne rozwiązania, a robiła to już co najmniej czwarty raz, stwierdziła, że po prostu... zrobi tak, jak ostatnio
"Nie zabijcie mnie za swoją niekumatość, proszę!"
I wysłała, ale ośmieszenia się już nie bała, bardziej bała się reakcji pozostałych. Nadzieja była w tej drużynie, acz na pewno nie w Eirlys, która trafiła nie tam, gdzie trzeba.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t986-eirlys-solomon


avatar
Mistrz Gry


Liczba postów : 1283
Dołączył/a : 10/11/2014

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   27.12.15 22:32

Ta zagadka ewidentnie była trudniejsza. Nie tylko dlatego, że magowie pierwszy mag, który zgłosił rozwiązanie problemu potrzebował na to więcej czasu, ale też dlatego, że zanim wszyscy się z nią uporali czas zdążył minąć.
- Czas dobiegł końca. Zobaczmy zatem co stworzyli nasi magowie. Kabo!
Wykrzyczał do publiczności Mato, a na ekranach pojawiły się rozwiązania poszczególnych magów. Lecz nie na wszystkich. Jeden ekran pozostał pusty. Ktoś nie zdążył rozwiązać zagadki.
- Proszę popatrzeć. Tylko połowa zawodników zdołała prawidłowo rozwiązać krzyżówkę. Ta trójka wzbogaci się o kolejny punkt. Kabo! Brawa dla zawodników Lamia Scale, Fairy Tail i Sabertooth. Kabo! - wynik przed pulpitami wymienionych drużyn zmienił się na 2, a na pozostałych został bez zmian. - Nie ma jednak czasu na medytację. Pora na kolejne zadanie. Tym razem będzie ono polegało na umiejętności naprawdę szybkiego liczenia i to sporych liczb.
Gdy komentator opowiadał o tym jakich umiejętności będzie wymagało kolejne zadanie na ekranach pojawił się nowy obraz przedstawiający trzy "koła".
- Widzicie państwo 3 figury. Powstały one poprzez podzielenie czarnego koła o promieniu 48cm mniejszymi białymi. Ważnym jest, że każde białe koło ma taki sam promień. Zadaniem graczy będzie podanie pola i obwodu tak powstałej czarnej figury. Ale nie żadnej z tych wyświetlonych gdyż to byłoby zbyt proste. Ich zadaniem będzie podanie pola i obwodu figury podzielonej przez 175 białych kół w identyczny sposób jak te przykładowe. Czas start. Kaob!

Rozwiązania 2 zagadki:
 

Wzorzec
1) Waszym zadaniem jest policzenie Pola i Obwodu czarnej figury powstałej poprzez podzielenie czarnego koła 175 białymi kołami
2) Promień pierwotnego czarnego koła to 48cm
3) Wzorzec jest powyżej
4) Wzorzec zaczyna się od 2, bo: dla 1 białe koło zakryłoby czarne i wszędzie byłoby 0, a dla 0 byłoby to zwykłe koło o promieniu 48cm.
5) Rozwiązania wysyłacie mi na priv. NIE wstawiacie ich tutaj.
6) Każde z was może wstawić post fabularny o przemyśleniach itp. ale ma mieć pod uwagę punkt 5.
7) Raz wysłanej odpowiedzi nie można skorygować
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
Sabertooth


Liczba postów : 129
Dołączył/a : 14/02/2015
Skąd : Zewsząd

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   27.12.15 23:24

//Jak dla mnie przesada z tymi zagadkami. My tu jesteśmy na matmie czy forum na którym mamy się bawić? Gdybym wiedziała, że muszę się wysilać w matmie to wróciłabym do liceum... Odbiera mi to całą zabawę, konkurencja jak dla mnie słaba. A matmę lubię, serio, to nie o to chodzi akurat! Tyle, że jak dla mnie event na forum nie powinien opierać się na zdolnościach umysłowych osób prowadzących postaci i na tym, czy rozumieją matmę i czy umieją kminić w liczby i zauważać pewne zależności czy reguły, lecz na tym, co umie dana postać, jak wykorzysta stworzoną przez siebie magię, jaką wymyśli strategię, jak zachowa się fabularnie...
Doceniam poziom zagadek, jednak sądzę, że można było wymyślić konkurencję, w której możemy wykorzystać naszą moc i nasze postaci... W ogóle nie fabularne, nie licząc przemyśleń, które... Nie są obowiązkowe, ta daaa. Nieco w złą stronę poszliście tak sądzę.
To tylko moja opinia, bez urazy dla nikogo, jednak staram się i dalej biorę w tym udział tylko dla dobra drużyny, zero przyjemności dla mnie. Nie to, że nie lubię zagadek, po prostu nie po to na to forum przyszłam. Ciesze się, że ktoś rozumie takie rzeczy i tworzy, podziw, serio. Ale jedyna fabuła to to, że przyszliśmy na event.
Zawiodłam się po prostu i męczę.


Yuchiya była dumna z tego, że kolejny raz rozwiązała bezbłędnie zagadkę. Do tego coraz mniej osób sobie radziło. Wyglądało na to, że dzięki dziewczynie jej gildia zdobędzie dodatkowe punkty. Mistrzyni musiała być zadowolona, nie ma co. Przyszła kolej na następną zagadkę, która jak pozostałe została wyświetlona na ekranach, a następnie wyjaśniona przez Mato. W tej chwili humor Yuchiyi dość diametralnie się zmienił. Nosz w mordę, znowu matematyka?! Przychodzę na turniej, a karzą mi liczyć i bawić się z figurami. Chciałam się wykazać, skopać kogoś, użyć magii, pochwalić się, a zamiast tego wychodzę na kujona i wysilam się umysłowo. Gdybym wiedziała to nigdy bym się na to nie pisała... Dziewczyna westchnęła i wzięła się za rozwiązywanie zagadki. Miała przewagę, więc tę jedną zrobiła nieco na odwal, byle odetchnąć i nie rozwalić czegoś przez narastającą złość. Dlaczego mi trafiła się taka konkurencja!? Yuchiya skończyła rozwiązywać kolejną zagadkę, nie licząc tym razem za bardzo na pozytywny wynik.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t526-yuchiya-nakumi


avatar
Fairy Tail


Tytuł : Skrzywdzona Dama
Liczba postów : 298
Dołączył/a : 01/02/2015
Wiek : 22

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   28.12.15 13:29

Dziewczynie wyraźnie zrzedła mina, jak zobaczyła... Te coś. Nigdy nie była dobra z matmy... To jest naprawdę bardzo trudne zadanie. Zaczęła się obawiać, jak będą wyglądać następne łamigłówki. Westchnęła, po czym wzięła się szybko do pracy.
- Zrobione... - zagwizdała cichutko. Aczkolwiek ,miała obawy związane z tym zadaniem. Dwa punkty już zdobyła... ale czy uda się jej zdobyć kolejny?
Pożyjemy, zobaczymy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t481-rosalie-espada


avatar
Lamia Scale


Liczba postów : 213
Dołączył/a : 15/05/2015
Wiek : 20

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   28.12.15 20:35

neony po raz kolejny zdobył punkt dla swojej drużyny. Fajnie. Ale zapowiadało się na coś bardziej skomplikowanego. Ale czy tylko jemu się wydawało, że to nie zagadka o zadanie matematyczne? Nieważne!
- To jest takie do tego... Tyle razy tutaj... Trzeba wspomóc się tym... Ile to wynosiło? Ah, tyle... W sumie banał. Zrobione - dodał krótką chwile po Rossalie i pomachał do publiki [zwracając szczególną uwagę na stronę z trybunami jego gildii].
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t816-neony-karta-postaci


avatar
Blue Pegasus


Liczba postów : 271
Dołączył/a : 24/06/2015
Skąd : Mroźne krainy północy

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   29.12.15 21:38

Kolejne zadanie. Dobra. W poprzednim aż tak źle jej nie poszło, przynajmniej nie była jedyną, która nie zrobiła tego poprawnie. Ok, w porządku. Uff. Nie ma, co się martwić... tak, dokładnie, ehehe... Dobrze! Teraz czas na matmę. Porządną matmę. W sumie to geometrię jakoś ogarniała. Ledwo, ale ogarniała.  Zawsze coś.
I w końcu wysłała, ale znała starą, dobrą zasadę matematyczną: "jeśli wydaje Ci się, że jest dobrze, to znaczy, że jest źle". Więc stawiała na to, że nie miała dobrze.

//Miałam trochę na łbie w kwestii forumowej, więc dlatego dopiero wysłałam.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t986-eirlys-solomon


avatar
Dragon's Howl


Tytuł : Najciekawsza postać damska na forum, Najlepszy Skład
Liczba postów : 298
Dołączył/a : 25/09/2015

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   31.12.15 0:11

No i się pomyliła. W sumie nic dziwnego, może mając do dyspozycji dwa razy więcej palców udałoby się jej coś osiągnąć, a tak po prostu sumowanie dużych liczb ją przerosło. Mówi się trudno, ale nie należy się poddawać. Nadeszło kolejne zadanie, a wyglądało jeszcze bardziej skomplikowanie, ponieważ dane miały jeszcze większe wartości. Co tam trzydzieści dziewięć z poprzedniej łamigłówki przy czterdziestu ośmiu tutaj! Ivrina wgapiła się w pulpit i przykładowe kółeczka próbując sobie wyobrazić jak dużo to jest 175 i w jakiś sposób odnosi się to do obrazków. Drapała się po głowie i męczyła, aż wpadła na pomysł odniesienia się do aspektu technicznego. Biorąc pod uwagę ilość pasty polerskiej potrzebnej do wyglancowania powierzchni marmurowego nagrobka o tak specyficznym kształcie oraz ilość uderzeń dłutem podczas klasycznego kaliborowania krawędzi jakoś wyszło. Obliczenia wyrysowane łopatą na powierzchni areny zajęły praktycznie cały wycinek "należący" do Ivriny, jednak ostatecznie otrzymała jakiś wynik, który natychmiast wypisała na pulpicie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t1155-kurtyzana-ktora-zostala-grabar
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Konkurencja VII - Mind Master   

Powrót do góry Go down
 
Konkurencja VII - Mind Master
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Can't you read the signs? I got a one track mind. [Mercury x Alan]

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Fairy Tail New Generation :: [Odkryte forum] :: Eventy :: Archiwum Eventów :: Wielkie Igrzyska Magiczne :: Konkurencje-
RadioAoi.plHalo PBFPBF ToplistaI love PBFPBF Toplista~**~.: ANIME TOP100 :.Najlepsze strony o Anime i Mandze w necie