IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Z Norkiem Dyskusja Moja, kto chce niech czyta, kto nie chce ten nie musi.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


avatar
Sabertooth


Liczba postów : 27
Dołączył/a : 16/04/2016

PisanieTemat: Z Norkiem Dyskusja Moja, kto chce niech czyta, kto nie chce ten nie musi.   19.04.16 13:11

Temat ten jest przeniesieniem offtopu z tematu "Niewidok".

Dla zachowania logiki wypowiedzi, wstawiam posty z wyżej wspomnianego tematu.
Mach napisał:
Drobna Dygresja dla Norka (i może innych graczy) do zastanowienia się. Nie oczekuję odpowiedzi, bo w tym temacie to byłby offtop, ale jeśli ktoś chce pogadać o tym, to można założyć oddzielny.

Norie napisał:
Czemu moderatorzy mają mieć więcej przywilejów [...]


Polecam kliknąć obrazek.

Śmiesznie, że o tym wspominasz Norku, bo gdy na cboxie wytknąłem, że Hide daje MG i moderatorom OGROMNE DODATKOWE PRZYWILEJE, to stałeś za nim murem i nie dałeś powiedzieć na to nic złego. Teraz te przywileje ci przeszkadzają?
Hide, niby zrobiony dla bezpieczeństwa graczy, tak naprawdę stawia MG i Moderatorów w lepszej - niesprawiedliwej dla graczy - pozycji. Dlaczego? Hide jest po to, żeby inni gracze nie widzieli, prawda? Który z MG nie jest graczem? Chyba takiego nie ma. Więc MG wypełniając swoje obowiązki, łamie jednocześnie zasadę Hide.
Dalej, ukrywanie systemu forum przed GRACZAMI, żeby nie oszukiwali. Znów, nie ma MG, który nie byłby graczem. To znaczy, że MG może oszukiwać (bo jeśli zwykły gracz może oszukać widząc system, to MG tym bardziej)?
I kolejne ukrywanko: Próbni MG wymagają od graczy ich KM. DLACZEGO OSOBY, KTÓRE NAWET NIE SĄ PEŁNOPRAWNYMI MG MAJĄ MIEĆ WGLĄD W NASZE KM? Jeśli chcecie testować sobie MG, to symulujcie im fabuły na testowych NPC, prowadzonych przez innych MG. A nie, ja mam dać komuś swoją KM, a ta osoba potem nie zda testu. Ale moją KM już zna. Ja jestem stratny. Mimo Hide, inny gracz już wie o co chodzi z moja magią, jakie mam zaklęcia i być może antycypuje już jakie mogę mieć w przyszłości.

Polityka ukrywania "dla dobra graczy i forum" wydaje się być raczej polityką ukrywania "dla przewagi MG" c: Hide nie będzie sprawiedliwy tak długo, jak organizatorzy forum będą mieli na nim własne postacie.

Norie napisał:
Zacznijmy od tego, że to że MG widzą Hide nie musi wpłynąć tak bardzo jak to, że ktoś się ukrywa. To, że nie można od MG wyegzekwować odpisu albo sprawdzenia Karty jest czymś nieco gorszym, bo nasz rozwój a raczej początek gry staje pod znakiem zapytania. Gdyby nagle każdy z MG stwierdził, że wejdzie na ukryty to nagle nowy user miałby wrażenie, że na forum nie ma MG ani adminów i że zyje swoim życiem. Z hidem jest trochę gorzej, a ogólnie dałbym opcję by kto chce ten mógłby mieć KM nieukrytą. Jego wola. Oczekuje się od MG tego, że nie będzie wyjawiał co jest w KM oraz że zwyczajnie nie będzie obracał tego na swoją korzyść, bo za moich czasów takie coś było karane (a raczej mówiono mi, że dostaje się kopa z forum za taki wyskok. Nie wiem jak jest teraz, w końcu rządy się zmieniły i może takie rzeczy się działy tylko były zamiatane. Nie  wiem) Hide tak naprawdę można zlikwidować, tylko wtedy trzeba położyć nacisk na to by pilnować aby nie dochodziło do meta game jak podczas walk na DME. Problematyczne jest to, że gracz Y widząc KM gracza X zbuduje sobie wszystkie spelle by skontrować gracza X lub stworzy sobie po 1 spellu, który go może wyratować przed graczami X, Z, V. Mnie KM było potrzebne tylko do opracowywania przeciwników by gracz miał z nimi jakieś szanse, nie wspierałem się niczym ani nie wykorzystywałem niczego z nich chociaż pewne rozwiązania (np. obecne przeróbki Take Overów) wzięły się z tego, że zaproponowałem by jedną rzecz z czyjejś KM wdrożyć systemowo. Gdyby zlikwidować Hide w KM to nie byłoby sensu wtedy ukrywać tabelki z MM (chodzi mi o levelowanie spelli) czy chociażby kiedy się zdobywa rangę (to drugie nie wiedzieć po co jest ukryte, bo żadnej przewagi to nie daje). Hide ma właśnie ten minus, że trzeba zaufać MG, a w momencie kiedy ktoś np. ingeruje w czyjąś KM to nie możemy tego udowodnić no chyba że znamy daną KM albo jesteśmy MG i to widzimy. Pod tym względem jestem skory przyznać Ci rację, chociaż pamiętam zacny komentarz Tory jak u kowala miałem pancerz (na który wydałem już całkiem sporo, bo okrągłe 100k) i jego opis cytując „chyba Cię pojebało, że Ci przepuszczą”. To jest jedna z rzeczy przed którą chroni hide, ale tak naprawdę to rozwiązanie jest dobre w momencie kiedy administracja jest godna zaufania i nie ma żadnych przekrętów, ani oszustów. Wnioski na podstawie wydarzeń niedawnych wyciągnijcie sami. Mnie nie przeszkadzałoby gdybym mógł ściągnąć hide ze swojej KM tylko nigdy nie mogłem tego zrobić. Nie mam nic do ukrycia, a moją KM zna większość forum tak naprawdę.
Z próbnymi masz punkt, tak samo na podstawie ostatnich wydarzeń nie jestem w stanie powiedzieć, że każdy MG to dobry wybór. Niektórzy są despotyczni, inni roztargnieni, a jeszcze inni leniwi. Zdarza się, człowiek to człowiek bądź co bądź ale pewne osoby nie powinny być MG i tu się zgodzę. Po prostu do tej roli się nie nadają i wykorzystują to by osiągnąć własną korzyść. Przez większość czasu jak pojawiał się jakiś próbny to zwykle testował go ktoś z adminów, a raczej tak zauważyłem że próbny leciał na misję z adminami albo z kimś kto miał na KM i hide wyrąbane, ale to przeszłość.
Hide nie będzie sprawiedliwy tak długo jak do organizatorów nie będzie 100% zaufania, a każdy z nas wie jak jest w chwili obecnej z tym zaufaniem. Przyznaje się, że kiedyś byłem za hide jednak w dobie gdzie odbyła się ingerencja w KM jestem skłonny od tego stanowiska odstąpić. Cóż powiedzieć po prostu myślałem, że nie będzie potrzeby pilnowania każdego z osobna bo admini wybrali dobre osoby na te stanowiska. Jestem człowiekiem, mogę się pomylić.
Jeśli hide zniknie, wtedy będzie można jasno stwierdzić czy ktoś nadużywa stanowiska MG czy też nie, bo przecież każda KM byłaby widoczna i wiadomo czy ktoś coś komuś z KM robi w trakcie misji czy też nie. Jestem wtedy jak najbardziej za, zwłaszcza że przy okazji spojrzymy jak ma się kwestia balansu na forum i czy ktoś "po znajomości" nie dostaje lżejszych nerfów albo lepszych skilli, bo skoro ujawnienie tych przekrętów było uznane za przestępstwo to trzeba się bardziej pilnować. W każdym razie hide ma też zasadniczy plus bo nie musimy pilnować czy ktoś odgrywa, że faktycznie nie wie co ma jego partner/przeciwnik ale ma też mnóstwo minusów chociaż wcześniej do mnie bardziej przemawiały plusy to na podstawie rzeczy, które widziałem jako MG jestem skłonny od tego odejść. Po prostu przekonałem, że nie można mieć do MG 100% zaufania. Z każdym wybrykiem moje zaufanie do kadry malało, aż spadło do 0. Najpierw mieszanie w KM, wcześniej zmienianie efektów skill, by manipulowac tokiem walki. Widząc KM do takich rzeczy by nie doszło, ale mądry polak po szkodzie. Z drugiej strony byłoby to dobre gdyby MG grali fair w obu wypadkach. Hide daje ten dreszczyk emocji, gdy nie znamy możliwości naszego przeciwnika i musimy kombinować jak coś obejść. To jest fajne, a w momencie kiedy spotyka się dwóch magów i każdy zna skille każdego to nie ma tego elementu zaskoczenia. Jest trochę nudno i układa sie plan w głowie na kilka kroków do przodu.
Jeśli mogę to poproszę o zdjęcie hide w mojej KM. We wszystkich moich KM dokładniej.

Ponieważ ten post jest już wystarczająco długi, swoją odpowiedź wstawię w następnym.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t1781-retta-dangan


avatar
Sabertooth


Liczba postów : 27
Dołączył/a : 16/04/2016

PisanieTemat: Re: Z Norkiem Dyskusja Moja, kto chce niech czyta, kto nie chce ten nie musi.   19.04.16 17:09
Norie napisał:
Zacznijmy od tego, że to że MG widzą Hide nie musi wpłynąć tak bardzo jak to, że ktoś się ukrywa.


Polecam kliknąć obrazek

♠ Ale mocno uderza w temat "Zaufania".


Norie napisał:
MG stwierdził, że wejdzie na ukryty to nagle nowy user miałby wrażenie, że na forum nie ma MG ani adminów i że zyje swoim życiem.


Polecam kliknąć obrazek

♠ Neoś podobno nie ma już niewidoku. Co więcej, odchodzi z forum. W takim tempie na forum faktycznie nie będzie MG lub, co gorsze, Ari zdecyduje się je zamknąć, czy coś.


Norie napisał:
Oczekuje się od MG tego, że nie będzie wyjawiał co jest w KM oraz że zwyczajnie nie będzie obracał tego na swoją korzyść, bo za moich czasów takie coś było karane (a raczej mówiono mi, że dostaje się kopa z forum za taki wyskok. Nie wiem jak jest teraz, w końcu rządy się zmieniły i może takie rzeczy się działy tylko były zamiatane.


Polecam kliknąć obrazek

♠ Od graczy oczekuje się też, żeby nie oszukiwali, a mimo to masa rzeczy jest przed nimi ukryta. Masa rzeczy, która nie jest ukryta przed MG ani przed ludźmi, którzy byli MG, ale już nie są. Rzeczy przed nimi poukrywane przez coś czego nie zrobili, ale potencjalnie mogą. "Profilaktyczny ban"~


Norie napisał:
Z hidem jest trochę gorzej, a ogólnie dałbym opcję by kto chce ten mógłby mieć KM nieukrytą. Jego wola.


Polecam kliknąć obrazek

♠ To nie rozwiązuje problemu. To, że np. ja nie ukryję swojej karty nie sprawi, że MG nie będzie mógł wykorzystać wiedzy z innych - ukrytych - kart magii, ani ukrytych elementów systemu.


Norie napisał:
Oczekuje się od MG tego, że nie będzie wyjawiał co jest w KM oraz że zwyczajnie nie będzie obracał tego na swoją korzyść, bo za moich czasów takie coś było karane.


Polecam kliknąć obrazek

♠ Skoro MG mogą znać system i KM innych graczy (bo nie zapominajmy, że MG też są graczami) a za niewłaściwe wykorzystywanie są karani, czemu nie może być tak samo ze zwykłymi graczami? Czemu sztucznie tworzone są "dodatkowe przywileje"?


Norie napisał:
Hide tak naprawdę można zlikwidować, tylko wtedy trzeba położyć nacisk na to by pilnować aby nie dochodziło do meta game jak podczas walk na DME.


Polecam kliknąć obrazek

♠ Skoro i tak do tego dochodziło, to jaki sens ma dalsze ukrywanie? Btw. ukrywanie KM nie jest jeszcze tak bolesne, jak ukrywanie systemu, bo gracze nie znają ZASAD gry. A gdy się o nie zapytać, jak sugerują MG, to nie dostaje się odpowiedzi innej niż: Nie powiemy, bo będziecie oszukiwać.
A my chcemy wiedzieć, czy wy (MG) nas (Zwykłych Graczy) nie oszukujecie.


Norie napisał:
Problematyczne jest to, że gracz Y widząc KM gracza X zbuduje sobie wszystkie spelle by skontrować gracza X lub stworzy sobie po 1 spellu, który go może wyratować przed graczami X, Z, V.


Polecam kliknąć obrazek

♠ Nie znam KM innych graczy, a moje magie obie są kontrami na różne inne magie. Nawet nie muszę znać konkretnego tematu magii, a starczy mi ogólny typ magii by zbudować sobie kontrę. A typ magii mogę spokojnie określić po jej nazwie.
Więc to żaden argument.


Norie napisał:
Gdyby zlikwidować Hide w KM to nie byłoby sensu wtedy ukrywać tabelki z MM (chodzi mi o levelowanie spelli) czy chociażby kiedy się zdobywa rangę (to drugie nie wiedzieć po co jest ukryte, bo żadnej przewagi to nie daje).


Polecam kliknąć obrazek

♠ A jaką przewagę daje wiadomość kiedy się dostanie nowe zaklęcie? Bo można sobie przygotować zaklęcia na przyszłość? Bo się zna swoje limity? Wtedy wszyscy je znają, więc nie ma żadnej przewagi.


Norie napisał:
Hide ma właśnie ten minus, że trzeba zaufać MG (...) to rozwiązanie jest dobre w momencie kiedy administracja jest godna zaufania i nie ma żadnych przekrętów, ani oszustów.


Polecam kliknąć obrazek

♠ MG nie dostaną tego zaufania, jeśli sami nie ufają Zwykłym Graczom. Na wstępie na tym forum, gdy zapytałem o system dowiedziałem się, że jest ukryty, żeby gracze nie oszukiwali. Na wejściu zostałem oskarżony o oszustwo i dostałem "profilaktycznego bana" na wiedzę na temat gry, w którą chcę grać. "Profilaktyczny ban" czy też "Prewencyjny ban" brzmi znajomo, nie Norku? Administracja nie jest godna zaufania, jeśli sama nie ufa. Nie muszą występować przekręty, starczy że Administracja ma do nich okazje większą niż przeciętny gracz.


Norie napisał:
Wnioski na podstawie wydarzeń niedawnych wyciągnijcie sami. Mnie nie przeszkadzałoby gdybym mógł ściągnąć hide ze swojej KM tylko nigdy nie mogłem tego zrobić. Nie mam nic do ukrycia, a moją KM zna większość forum tak naprawdę.


Polecam kliknąć obrazek

♠ Znów: Nie chodzi tylko o ukrywanie KM, bo w tej sprawie jestem w stanie zaufać MG. Chodzi o ukrywanie NIEMAL CAŁEGO systemu.


Norie napisał:
Hide nie będzie sprawiedliwy tak długo jak do organizatorów nie będzie 100% zaufania, a każdy z nas wie jak jest w chwili obecnej z tym zaufaniem. (...) Z każdym wybrykiem moje zaufanie do kadry malało, aż spadło do 0.


Polecam kliknąć obrazek

♠ Śmieszne, bo ja straciłem zaufanie do Administracji przez twoje wystąpienia dotyczące systemu. Bo podczas gdy Ari starała mi się wyjaśnić na czym polega, ty stwierdziłeś, że nie mam prawa nic wiedzieć, bo będę oszukiwał. BO BĘDĘ OSZUKIWAŁ NA PEWNO.


Norie napisał:
Hide daje ten dreszczyk emocji, gdy nie znamy możliwości naszego przeciwnika i musimy kombinować jak coś obejść.


Polecam kliknąć obrazek

♠ Jak już mówiłem, Hide na KM jest do przeżycia, jeśli prowadzony jest w odpowiedni sposób (odpowiednie testy dla Próbnych MG, Administracja i MG nie posiadający własnych postaci etc.). Ukrywanie systemu tymczasem nie ma żadnego dobrego usprawiedliwienia.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t1781-retta-dangan


avatar
Fairy Tail


Liczba postów : 344
Dołączył/a : 30/03/2015

PisanieTemat: Re: Z Norkiem Dyskusja Moja, kto chce niech czyta, kto nie chce ten nie musi.   19.04.16 17:28

Jestem leniwy więc nie chce mi się kopiować każdego w formie cytatu. Wstawie zatem numerki.
1. Zgadza się uderza. Dlatego nie chcę by niewidok był dozwolony.
2. Już nie ma, a stało się to w momencie kiedy zwrócono mu uwagę publicznie. Wątpię by chciała zamknąć forum.
3. Tak dużo wbrew pozorom tego nie jest. Z ważniejszych rzeczy to tylko tabelka co ile ma się upgrade spella jak i kiedy wbija się rangę (chociaż można to sobie samemu wyliczyć co ile mniej więcej). To chyba tylko tyle w kwestii tych istotnych rzeczy. Reszta to jakieś fabularne albo projekty, chyba że coś dorzucili, nie wiem. To taki typowy content przeciętnego działu, bo tych wpisów w banku nie mogliśmy robić z kosmosu tylko na czymś się wzorować. No i recz jasna KM jeśli uznać, że to system a KM z wiadomych powodów są ukryte.
4. Nie rozwiązuje, jednak jest to pierwszy krok. Jeśli ktoś podejmie ryzyko to jest szansa, że inni pójdą jego śladem i koniec końców hide zniknie. Ukrytym elementem systemowym jest właśnie tabelka co ile się dostaje czar i to chyba jedyne co mi przychodzi do głowy co byłoby istotne naprawdę poza zawartością KM. To jest tylko propozycja co można stopniowo robić jeśli ktoś by wpadł na pomysł likwidacji hide.
5. Zasady gry masz wypisane w dziale system. Jedyne co MG wie dodatkowo to zawartość KM i to jest jedyna jego wiedza, która jest ukryta i istotna w tym momencie. Jeśli gracz X jest MG i zna kartę gracza Y to nie może podczas PVP korzystać z tej wiedzy. Po prostu, by nie oszukiwać. Nie jest to o tyle przywilej co coś niezbędnego do pracy przy tworzeniu misji.
6. Zasady gry masz opisane jak w dziale wyżej. W DME była kwestia tego, że Tora sobie przeczytał posty Rosalie z jakiegoś starego eventu bodajże albo po prostu misji i wykombinował jaka to może być magia i jak się przed nią może w teorii bronić mimo, że fizycznie ich postacie nie miały prawa znać swoich magii nawzajem. Z tym oszukiwaniem chodzi mi głównie o jedną rzecz. Jeśli damy wam tabelkę co ile się dostaje jakiś czar to wyliczycie sobie jakie poziomy ktoś może mieć. Powiedzmy, że ktoś ma 9 tysięcy MM i zastosował w walce 4 zaklęcia to wyliczysz sobie możliwe kombinacje poziomu czarów z tej tabelki i hide straci sens bo znasz poziomy zaklęć i możesz strzelać jak mocny tego będzie efekt. Masz np. leczenie, które zdejmuje trucizny mocne i wiesz, że skillem najpewniej możesz sobie poradzić z czarem tamtego maga bo wyliczyłeś prawdopodobne poziomy, dlatego ta tabelka jest ukryta i dosyć ważna.
7. Na różne, ale nie wszystkie. Nie każda nazwa da typ magii.
8. Mówiłem co to daje. To nie są limity, a to kiedy dostajesz nowy czar albo możesz podnieść jego poziom.
9. Na początku pytałeś jaki ktoś ma udźwig i chciałeś to dokładnie w kilogramach. Pytałeś również ile MM potrzeba na spella by go wylevelować bodajże. Profilaktycznego bana dostałeś za shitstorm na chatboxie pomimo upomnień, zresztą ja też dostałem. Profilaktyczny brzmi podobnie, jednak nie oznacza to samo co prewencyjnie. Różnica jest drobna, ale jest.
10. Cały system poza tym kiedy dostaje się czar albo ile potrzeba na daną rangę masz podane w dziale systemowym.
11. Znowu – chciałeś mieć tą tabelkę dlatego nie chciałem Ci jej dać z wyżej wymienionego powodu. Poza tym nie da się ustawić że dokładnie tyle i tyle masz kilogramów udźwigu tylko trzeba to oceniać na oko i rozsądnie. A czasami wystarczy stawiać lepsze pytania.
12. Mówiłem co jest ukrywane systemowo. Przewiń w górę.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t645-azure-maiden-skonczone?nid=2#53


avatar
Sabertooth


Liczba postów : 27
Dołączył/a : 16/04/2016

PisanieTemat: Re: Z Norkiem Dyskusja Moja, kto chce niech czyta, kto nie chce ten nie musi.   19.04.16 19:05

Mnie też się już nie chce robić Ace Attorney.
1. Miałem na myśli, że MG widzący KM pozbawiają MG zaufania, ponieważ oni nie ufają swoim graczom. Wszystko tak naprawdę w moim poście sprowadza się do tego.

2. Kto wie na co się zdecyduje, gdy zostanie przyciśnięta do ściany. Wolałbym, żeby się nie poddawała.

3. No i dobrze, czemu nie mogę zobaczyć tej tabelki? Czemu nie mogę wiedzieć na jakiej podstawie przydzielane mi są zaklęcia i kiedy mogę się spodziewać następnego/ulepszenia? Czemu muszę to zgadywać sam, skoro mogę to zwyczajnie przeczytać? I czemu jest to ukryte, skoro można się tego zwyczajnie domyślić?

4. Hide na KM może sobie być, pod warunkiem, że gracze nie będą posądzani o oszustwo, którego nie popełnili i dostaną dostęp do tej mitycznej tabelki "kiedy jakie zaklęcie" oraz do zasady skalowania skilli z MM.

5. Warunki osiągnięcia nowego zaklęcia, wyznaczniki siły postaci itp. to też są zasady gry, a te są poukrywane.

6. To, że będę wiedział jakie poziomy zaklęć ktoś ma, nie będzie znaczyło, że będę wiedział KTÓRE zaklęcie jest JAKIEGO poziomu. Ogólnie, to takie coś można wydedukować i BEZ tabelki, wcale nie gorzej niż z nią. Jak sam powiedziałeś: "(...) można to sobie samemu wyliczyć co ile mniej więcej"
Po co to ukrywać, skoro ktoś i tak będzie to wiedział? I jeszcze sam fakt tego, że ktoś ma ileś MM naprowadza mnie już na ślad tego ile i jakie może mieć zaklęcia.

7. Większość zdradza. Zwłaszcza te, które mają wpisane "Take Over", "Gwiezdnych Duchów", "Make", "[Żywioł]", "Requip" lub podobne.

8. I to właśnie nie ma sensu o/ Patrz punkty #3 i #6.

9. No bo jakoś to chyba wyliczacie, prawda? Skoro zeskaluje mi się skill "Dalekie skakanie" to chyba skoczę na jakąś konkretną odległość, a nie. Postać chyba powinna wiedzieć, czy skoczy na 2-3 metry, czy wpadnie w przepaść o tej szerokości. A skoro wie to postać, to wiem to i ja. ALE, jeśli ja tego nie wiem, to postać też nie może.
"Profilaktycznego bana dostałeś za shitstorm na chatboxie pomimo upomnień", Shitstorm zrobili Dax i Airee, ja wszedłem na sam koniec i po dosłownie 3-5 wiadomościach dostałem bana. A Dax i Airee, którzy z tego co słyszałem dawali do pieca już od dłuższego czasu, nie.
A Profilaktyczny i Prewencyjny to synonimy słowa Zapobiegawczy. Znaczą to samo.

10. "Głównym sposobem osiągania kolejnych stopni zaawansowania jest zdobywanie MM, ale są takie rangi, które wymagają egzaminów. W poniższej rozpisce dowiesz się, co i jak, jednakże nie są podane żadne zakresy MM, dzięki którym możesz zdobyć rangę." <- Dokładny cytat z działu systemowego.

11. Znów: ukrywanie tabelki jest bez sensu. A skoro nie określacie ile może podnieść postać, to o co chodzi z tym skalowaniem? Jaki jest wyznacznik siły? Raz podniosę gigantyczny głaz mając 3400 MM a innym razem nie podniosę o połowę mniejszego z 6800, bo zmienił się MG i według niego moja siła jest niewystarczająca?

12. I w żaden sposób nie obroniłeś tego ukrywania. Skoro i tak są to wiadomości, które można pozyskać, to po co je ukrywać? Forum irl to nie fabuła, że postać musi się dowiedzieć sama o różnych faktach. Gracze maja prawo sami móc sprawdzić co może ich postać, żeby mieć pewność, że MG ich nie oszukują. Jak już mówiłem, cały ten temat porusza sprawę zaufania graczy do MG/Administracji/Organizatorów Forum, a ukrywanie przed nimi tak błahych rzeczy. Są fora gdzie na widoku jest WSZYSTKO i nie cierpią one wcale na problem "oszustwa" z tym związanego (fakt, że maja problemy z innymi rzeczami nie ma wpływu na siłę tego argumentu).
Naprawdę, jak mam ufać, że MG nie oszukują i nie kryją się na wzajem (no bo kto ukarze oszusta, jeśli wszyscy są z jednej paczki? Starczy wyciszyć sprawę i już), skoro oni nie dają mi (i innym graczom), kredytu zaufania? Dlaczego wolą nie ufać graczom i psuć swój wizerunek, zamiast zwyczajnie okazać tę dobrą wolę i zwyczajnie przypilnować, żeby taka wiedza nie była wykorzystywana w szwindlach?
Dlaczego? Wredna lub podejrzliwa osoba powiedziałaby, że dlatego, że nie chcą by inni oszukiwali tak jak oni. Oszust swoich metod broni. "Zobaczył co zrobiłem i będzie chciał tak jak ja." O takie myślenie mogę spokojnie posądzić administrację i ciebie. Nawet jeśli to nie prawda. A to dlatego, że o podobne (jak tutaj wykorzystać swoja wiedzę do oszukiwania) myślenie wy oskarżacie każdego zarejestrowanego użytkownika forum.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t1781-retta-dangan


avatar
Fairy Tail


Liczba postów : 344
Dołączył/a : 30/03/2015

PisanieTemat: Re: Z Norkiem Dyskusja Moja, kto chce niech czyta, kto nie chce ten nie musi.   20.04.16 18:17

1. Ja mam podejście, że na zaufanie powinno się zapracować. Każdy bez wyjątku u mnie startował od zera i albo mógł wyjść na plus albo poniżej czyli na minus. Dużo osób było na plus, ale również sporo u mnie zaminusowało. Nie należy bezgranicznie ufać każdemu, gdyż każdy jest człowiekiem, a człowiek z natury jest egoistycznym stworzeniem. To jest moje podejście, a każdy jak wiadomo ma inne.
2. Częściej kojot odgryzie sobie łapę jak wpadnie w sidła. Tak samo niektóre osoby nie są w stanie podjąć pewnych kroków. Podczas afery z Tsumim też była przyciśnięta do ściany, ale się nie ugięła.
3. Zaklęcia masz przydzielane na podstawie wartości MM. Powiedzmy, że masz 4000 MM i X zaklęć. Każde z zakleć ma jakąś wartość liczbową. Odejmujesz tą wartość od maksymalnego MM i wychodzi Ci tzw. MM wolne. Jak dobijesz do pewnej granicy tego wolnego to dostajesz informacje o tym jakie czary możesz rozwinąć/dokupić. Nie zgadujesz tego sam, a dostajesz w banku informacje którą widzisz tylko Ty.
4. Nie zgodzę się. Jeśli ktoś w walce użyje 3 zaklęć i ma 5000 MM to możesz wywnioskować mniej więcej ich poziom jeśli założysz że to były wszystkie zaklęcia jakie miał (poza tym to się da sprawdzić jako gracz poprzez zwyczajnie czytanie wcześniejszych postów). Dlatego tabelki nie można dać, daje ona dosyć sporą przewagę i hide traci tak trochę sens. Widzisz, że ktoś użył tych 3 zaklęć i obstawiasz, że pewnie ma np. 3-4 średnie albo inną kombinację. Po co taka wiedza, skoro jeśli masz mieć level up to dostaniesz to w banku? Głównie z MM skalują Ci się te skille w KP. Szermierz z 5000 MM będzie walczył gorzej mieczem niż szermierz z 10.000 MM, bo w końcu MM to wyznacznik expa. Ten z 10 jest po prostu bardziej doświadczony. W przypadku siły jest to samo. Ten z 10 będzie sprawniejszy niż ten z 5 i uniesie więcej. Wszystko to ile możesz unieść na klate jest oceniane na podstawie mm, rozsądku i ewentualnie jakiś pasywek jeśli je posiadasz.
5. MM jest wyznacznikiem. Im więcej go masz tym większym koksem jesteś. Są one poukrywane z powodu, który podałem w punkcie 3. Cierpliwie poczekaj na opcję. Jak dostajesz komunikat, że możesz zrobić sobie średnie to odkładaj sobie jak chcesz mieć coś więcej. Różnicy wielkiej nie ma czy odkładasz na wyższy czar czy od razu kupujesz czar i go levelujesz, jedynie oszczędzasz sprawdzającym roboty w pierwszym wypadku.
6. Ja to liczyłem w ten sposób, że z wartości podstawowej z jaką się startuje wyliczyłem ile jest warte słabe, średnie i mocne tak na logikę. Potem w banku na bieżąco to monitorowałem specjalnie nie kupując czarów. Jeśli ktoś jest inteligentny i wpadł na taki pomysł to chwała mu za to, jednak nie widzę powodu by innym to zadanie ułatwiać. Niech się pomęczą, a brak tej tabelki jakoś przez rok forum nikomu nie przeszkadzał i nikt nie narzekał, że chce widzieć.
7. Te podstawowe tak, ale jak ktoś ma autorską magię to raczej Ci to nic nie powie. Azure Bringer za cholerę Ci nie powie na czym polega tak samo Red Carpet.
8. To ma sens. Patrz punkty wcześniejsze.
9. Cóż w poście MG zwykle określać powinien jak duża szansa jest na to, że dana akcja się uda. W końcu możemy niby daleko skakać, ale co z tego jak np. poślizgniemy się i źle skoczymy (takie rzeczy tylko w dungeons and dragons, gdzie ilość rzutów kostką jest absurdalna), a wypadki zdarzaja się każdemu. Nawet mistrz krojenia cebuli może się skaleczyć nożem.
10. Na S masz egzamin i na jakąś inną rangę też bodajże. Zakresy powinny być odtajnione bo to akurat nic nie wnosi o czym wczoraj rozmawiałem z nowym adminem.
11. Jeśli decyzja jest absurdalna to można się od niej odwołać. Proste i bezbolesne, idzie się po prostu do innego MG który to ocenia. Nawet na forum ze statsami, gdzie masz wypisane wszystko w kilogramach każdy może ocenić inaczej. Tak samo głaz nie musi być zawsze z tego samego materialu, bo jedne są lżejsze a inne cięższe. Owszem skale byłyby fajnym dodatkiem, ale wątpię żeby to było coś niezbędnego do grania. Raczej taka zapchaj dziura.
12. W takim razie po co gramy? Po co odgrywamy nasze postacie skoro możemy wszystko sobie wyczytać? Właśnie na tym polega zabawa by udawać, że się nie wie. Umawiamy się, że postać wie tylko to co powinna wiedzieć (nawet jest punkt w regulaminie na to) i tego się trzymamy. O ile dobrze pamiętam to rejestrując się akceptujesz regulamin. Poza tym co za problem zapytać „czy mogę wymachiwać dwuręczniakiem jak patykiem?”. Żaden, wystarczy chcieć a MG nie gryzą (no dobra, ja tylko gryzłem ludzi po kostkach jak się obijali) i są zobowiązani poświęcić graczowi czas by odpowiedzieć na pytania. Są fora gdzie na widoku jest wszystko, ale FTNG rządzi się innymi zasadami. Jeśli jest hide to nie mogą być na widoku żadne rzeczy, które mogą zasugerować chociażby poziom czarów czy ich efekty dlatego ta tabela z tego co mi mówiono raczej nigdy nie zostanie ujawniona. MG i tak widzą KM dlatego im ta tabela byłaby niepotrzebna gdyby ktoś miał czerpać korzyści ze stanowiska dlatego ten argument, że tabelka jest przywilejem MG jest takim trochę inwalidą. Najgorszym szwindlem nie jest to, że się coś wie a wykorzystanie tej wiedzy na swoją korzyść. Chociażby podczas walki PVP. Mimo bycia MG nie zastosowałem niczego z KM moich przeciwników z czystej przyzwoitości oraz własnych zasad jakie wyznaje, a do kwestii mojego czaru przyczepiłem się ze względów logicznych gdzie faktycznie wyszło, że ktoś przedłużał walkę celowo. Planować rozwój czarów można zawsze, chociażby w rozwoju. Prosisz tylko sprawdzających by zerknęli i wstawili Ci to jak osiągniesz poziom by mieć dane zaklęcie no i gdzie jest potrzebna ta tabelka? Nigdzie, bo wiesz co Ci wpadnie jak dostaniesz komunikat, że możesz zrobić sobie średnie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t645-azure-maiden-skonczone?nid=2#53


avatar
Sabertooth


Liczba postów : 27
Dołączył/a : 16/04/2016

PisanieTemat: Re: Z Norkiem Dyskusja Moja, kto chce niech czyta, kto nie chce ten nie musi.   20.04.16 22:27

Konkluzją tej dyskusji jest więc, że gdybyś dalej był w grupie organizatorów forum, byłbyś całkowicie przeciwny zaufaniu graczom i zaprzestaniu traktowania ich jak oszustów. To, że wielu osobom to nie przeszkadza bo, parafrazując Kuu, "przyzwyczaili się", nie znaczy, że jest to dobra praktyka.
Dziękuję za wymianę zdań.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t1781-retta-dangan
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Z Norkiem Dyskusja Moja, kto chce niech czyta, kto nie chce ten nie musi.   

Powrót do góry Go down
 
Z Norkiem Dyskusja Moja, kto chce niech czyta, kto nie chce ten nie musi.
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Dairine

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Fairy Tail New Generation :: Hyde Park :: Pomysły, pytania i problemy-
RadioAoi.plHalo PBFPBF ToplistaI love PBFPBF Toplista~**~.: ANIME TOP100 :.Najlepsze strony o Anime i Mandze w necie