IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

Share
 

 [Pomysł Asha] Propozycje ogólne.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Gość


avatar



[Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Empty
PisanieTemat: [Pomysł Asha] Propozycje ogólne.   [Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Icon_minitime27.11.14 21:52

Wszelkie propozycje nie dotyczące żadnych z pozostałych tematów .

//Temat ten nie służy każdemu do jego pomysłu. Jeśli ktoś chce zaproponować coś co nie zalicza się do tematów przyjętych, musi utworzyć własny temat.
Powrót do góry Go down
Gość


avatar



[Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Empty
PisanieTemat: Re: [Pomysł Asha] Propozycje ogólne.   [Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Icon_minitime27.11.14 21:57

Pytanie do graczy - co sądzicie o zrobieniu spisu z przykładową siłą zaklęcia? Np.

Słabe - lekkie otarcia, siniaki, skaleczenia. Ogółem nic poważnego.
Średnie - rany mogące znacznie utrudnić zwykłe funkcjonowanie, jednak nie wykluczające z walki.
Mocne - dosyć poważne rany, w dłuższym okresie czasu nieleczone mogą prowadzić do śmierci postaci.
Potężne - praktycznie natychmiastowa śmierć przeciwnika.
Wyniszczające - zaklęcia mogące spowodować zniszczenia na naprawdę masową skalę.
Powrót do góry Go down
Gość


avatar



[Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Empty
PisanieTemat: Re: [Pomysł Asha] Propozycje ogólne.   [Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Icon_minitime27.11.14 22:01

Nie, bo to zdecydowanie ograniczy wyobraźnię graczy. Co, jeżeli np: zaklęcie jest obronne? Poza tym, nie wziąłeś pod uwagę zaklęć tworzących. Miecz raczej nie wywołuje siniaków, etc...
Dla mnie ta kwalifikacja jest... No, lipna...
Powrót do góry Go down
Gość


avatar



[Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Empty
PisanieTemat: Re: [Pomysł Asha] Propozycje ogólne.   [Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Icon_minitime27.11.14 22:02

1. Mogłeś napisać w pierwszym poście całą sprawę, ten temat i tak jest jednorazowy i dotyczy tylko twojego pomysłu...

2. Cóż, jestem przeciwny. Zaklęciem słabym też jestem w stanie zrobić duże obrażenia. Przykład, tworzę miecz i cię nim bije. Obrażenia duże. Poza tym, zaklęcia niekoniecznie muszą służyć do obijania dupy. Potężne też nie powinno być w stanie zabić kogoś na miejscu, wyniszczajace nie musi być obszarowe. To chyba tyle. Jestem przeciwny
Powrót do góry Go down
Gość


avatar



[Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Empty
PisanieTemat: Re: [Pomysł Asha] Propozycje ogólne.   [Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Icon_minitime27.11.14 22:05

Zrobiłem ten spis tylko przykładowo. No i rozumiem że nawet słabe zaklęcie może zaszkodzić, ale idąc tym tokiem myślenia to mógłbym nim wymordować pół Fiore bo taką mam wyobraźnię. XD
Powrót do góry Go down
Gość


avatar



[Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Empty
PisanieTemat: Re: [Pomysł Asha] Propozycje ogólne.   [Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Icon_minitime28.11.14 9:02

Tak mógłbyś. Nawet słabe zaklęcie, dobrze pomyślane i opisane oraz użyte w odpowiednim momencie może być śmiertelnie niebezpieczne i skuteczniejsze niż spam zaklęciami wyniszczającymi. Wszystko zależy od koncepcji magii i pomysłowości gracza.
Powrót do góry Go down
[MG] Ariyamna


[MG] Ariyamna
Mistrz Gry


Liczba postów : 1643
Dołączył/a : 10/11/2014

[Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Empty
PisanieTemat: Re: [Pomysł Asha] Propozycje ogólne.   [Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Icon_minitime28.11.14 14:49

Również jestem przeciwna i popieram w tej kwestii Ceasara razem z Glave'm. Obrażenia zadane przez zaklęcie w większości różnią się od siebie tym, jakie jest to zaklęcie i w jaki sposób/kiedy się go użyje. Nawet zniknięcie potrafi zabić kogoś bez problemu, bo przykładowo ktoś się na Ciebie zasadzi od tyłu i wbije ostrze w miejsce powodujące natychmiastową śmierć, np. w serce.
Powrót do góry Go down
Gość


avatar



[Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Empty
PisanieTemat: Re: [Pomysł Asha] Propozycje ogólne.   [Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Icon_minitime30.11.14 0:17

Pomysł ode mnie:

Bywa, że człowiek ma chwile pełne wolnego czasu, w którym by popisał towarzysko ale nie może bo jest na misji. Powiecie mi, wtedy pisze sobie na alternatywie jak było ustalone. Właśnie tak, ale co kiedy popisze z ludźmi, z którymi na prawdę chciałby mieć wspólną fabułę? Niestety regulamin mówi, że "co się stało w Vegas, zostaje w Vegas". Dlatego proponuję pewną poprawkę do regulaminu:

a) jeśli wszyscy uczestnicy jednej wspólnej fabuły alternatywnej wyrażą chęć przeniesienia zawartych miedzy postaciami relacji (znajomości, miłostek, rywalizacji, itp) do fabuły głównej, mogą to zrobić wbrew powyższej zasadzie za poinformowaniem o tym administracji.
Powrót do góry Go down
Gość


avatar



[Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Empty
PisanieTemat: Re: [Pomysł Asha] Propozycje ogólne.   [Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Icon_minitime30.11.14 0:21

Odrzucam. Tak postanowiliśmy że będzie, dlatego też tak powinno zostać. A potem wyjdą z tego dziwne rzeczy. Przy pierwszej fabule gracza, wydarzenia z ogólnej i alternatywnej biegną własnymi torami. A, i po drugie. Temat ten nie jest dla wszystkich, ty powinieneś założyć własny temat na pomysł
Powrót do góry Go down
Gość


avatar



[Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Empty
PisanieTemat: Re: [Pomysł Asha] Propozycje ogólne.   [Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Icon_minitime30.11.14 0:34

Tylko, że to marnowanie ludzkiego czasu. Powiedzmy, że ktoś pisze miesiąc czasu na alternatywie i poznaje na niej fajnych ludzi w fajnie napisanej fabule. I co, by RZECZYWIŚCIE ich poznać musi drugie tyle znowu napisać na normalnej co jest zwyczajnie męczące. A pomnażanie techniki kopiuj-wklej w podobnym temacie pozbawia człowieka zabawy z pisania i zmienia poznawanie w formalność...

Co do tematu to z nazwy i opisu nie sugeruje jednego pomysłu ani tego, że nie jest on ogólny więc to nie moja wina, że napisałem post tutaj.

Edit: A przynajmniej tak było dopóki nie zmieniłeś tytułu i nie dodałeś dopiski.
Powrót do góry Go down
Gość


avatar



[Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Empty
PisanieTemat: Re: [Pomysł Asha] Propozycje ogólne.   [Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Icon_minitime30.11.14 0:45

Za to że tutaj napisałeś cię nie winię, dopisałem to bo widze że ktoś napisał swój pomys tutaj więc chcę to poprawić. Odnośnie pomysłu: alternatywa jest po to żeby potracić ten czas, i żeby zrobić z kimś coś co normalnie się stać nie może. Dalej jestem przeciwny
Powrót do góry Go down
Ariyamna


Ariyamna
Raven Tail


Tytuł : Najlepsza Grafika, Portret Raven Tail, Dusza Forum, Szlachetne Niedocenione
Liczba postów : 1214
Dołączył/a : 04/11/2014

[Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Empty
PisanieTemat: Re: [Pomysł Asha] Propozycje ogólne.   [Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Icon_minitime30.11.14 1:04

Również jestem temu przeciwna. Tak, jak zostało wspomniane wcześniej - jest to miejsce alternatywnej fabuły, czyli jedyne miejsce na rozerwanie się kiedy jest się zablokowanym na swojej własnej. Gdyby rzeczy z alternatywy zaliczały się też do tego, co jest na głównej i do tego jeszcze na eventach niefabularnych, to wszystko w pewnym momencie straciłoby sens. Bo nagle ni stąd, ni zowąd masz kochankę na całe życie. Poza tym - kto powiedział, że musisz robić na swojej własnej fabule właściwej copypastę z tej alternatywnej? Proszę, wykaż się swoją wyobraźnią i napisz nawet coś lepszego niż tam, a tamto potraktuj jako "ćwiczenie" tej znajomości, o ile można tak to ująć. Marnowaniem czasu można nazwać czas oczekiwania na swojego wspólnika w fabule lub MG, który nagle zniknął (przykłady z forum feari, gdzie nagle zniknął Otto, a Naia zrezgnowała).
Powrót do góry Go down
https://ftng.forumpolish.com/t225-ariyamna-hirano
Gość


avatar



[Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Empty
PisanieTemat: Re: [Pomysł Asha] Propozycje ogólne.   [Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Icon_minitime30.11.14 1:09

Jest późno i jestem zmęczony zatem nie będę się wysilał.
NIE. Ari i Cez powiedzieli dostatecznie dużo dlaczego, a ja uważam podobnie.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Empty
PisanieTemat: Re: [Pomysł Asha] Propozycje ogólne.   [Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
[Pomysł Asha] Propozycje ogólne.
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Inne uniwersa - Pytania ogólne
» Informacje ogólne (należy śledzić)
» Dwie propozycje: Historia na star / Misja fabularna w arc'ach

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Fairy Tail New Generation :: Archiwum starego FTNG :: Hyde Park :: Archiwum :: Pomysły, pytania i problemy-
RadioAoi.plHalo PBFPBF Toplista[Pomysł Asha] Propozycje ogólne. Eca5e1iI love PBFPBF Toplista~**~.: ANIME TOP100 :.Najlepsze strony o Anime i Mandze w necie