IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

Share
 

 Pracownia badawcza Tsumiego

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Mistrz Gry


Mistrz Gry
Mistrz Gry


Liczba postów : 1283
Dołączył/a : 10/11/2014

Pracownia badawcza Tsumiego - Page 2 Empty
PisanieTemat: Pracownia badawcza Tsumiego   Pracownia badawcza Tsumiego - Page 2 Icon_minitime20.01.15 23:53

First topic message reminder :

Ponieważ od jakiegoś czasu jestem gnębiony na zajęciach różnymi durnymi zagadkami  chciałbym część z nich przetestować na ludziach normalnych. Za poprawne odpowiedzi przewiduję nagrody. Jeszcze nie wiem jakie, ale to pewnie będzie zależało od tego ile czasu zajęło jej rozwiązanie mnie i ile zajmie wam.

Na pierwszy ogień idzie rebus stworzony przez jakiegoś programistę. Zatem proszę się nie czepiać matematyków.

Zagadka numer 1
Powrót do góry Go down

AutorWiadomość
Mistrz Gry


Mistrz Gry
Mistrz Gry


Liczba postów : 1283
Dołączył/a : 10/11/2014

Pracownia badawcza Tsumiego - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Pracownia badawcza Tsumiego   Pracownia badawcza Tsumiego - Page 2 Icon_minitime18.02.15 21:09

Wypadałoby się wreszcie wypowiedzieć.
Jeszcze nikt nie odpowiedział prawidłowo (za prawidłowe odpowiedzi uznaję takie, które zgadzają się z tymi, które otrzymałem od Izu) na wszystkie 3 zagadki. Mogę jednak powiedzieć, że widziałem już rozwiązania 2 zagadek. Teraz tylko czekam na ostatnią, by móc przyznać nagrody.
Powrót do góry Go down
Gość


avatar



Pracownia badawcza Tsumiego - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Pracownia badawcza Tsumiego   Pracownia badawcza Tsumiego - Page 2 Icon_minitime19.02.15 17:26

Mam poprawkę do 3 zadania. Dopiero teraz na to wpadłem.

W bibliotece naszego uniwersytetu znajduje się dwanaście tysięcy czterysta pięćdziesiąt cztery książki, a w nich dwadzieścia siedem milionów sześćset dziewięćdziesiąt tysięcy dwieście jeden słów.

Liczymy każdą literę z tego zdania i wychodzi nam 170 liter :)
Powrót do góry Go down
Gość


avatar



Pracownia badawcza Tsumiego - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Pracownia badawcza Tsumiego   Pracownia badawcza Tsumiego - Page 2 Icon_minitime07.03.15 21:01

Dobra, podpowiem im lekko, bo chyba w życiu Warszawy to nie ruszy.
A podpowiedź brzmi: liczby są całkowicie LOSOWE.
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry


Mistrz Gry
Mistrz Gry


Liczba postów : 1283
Dołączył/a : 10/11/2014

Pracownia badawcza Tsumiego - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Pracownia badawcza Tsumiego   Pracownia badawcza Tsumiego - Page 2 Icon_minitime15.03.15 18:19

Wynik eksperymentu szóstego: "Nastąpi gdy znajdzie się odpowiedź na ostatni fragment"

Nill i Miriam odpowiedzieli prawidłowo na jedną część zagadki (znaczy Miriam na 2, ale to Nill był pierwszy) lecz na trzecią nikt nie podał odpowiedzi wymaganej. Jednak by nie przedłużać tego bardziej zostawimy ją by dojrzewała w waszych głowach, ale damy też coś nowego.

Cytat :
Nill: 500 klejnotów.
Miriam: 500 klejnotów

Zagadka numer 7. Tym razem będzie gra. Nazywa się ona "Trująca czekolada".
Mamy tabliczkę o wymiarach MxN, której lewy dolny róg jest trujący. Dwie osoby na przemian odłamują dowolnej wielkości kawałki czekolady, które potem muszą zjeść. Odłamywać mogą dowolne kawałki, ale tylko po liniach prostych (można odłamać prostokątny kawałek np. 2x1 ) Przegrywa ten kto zje trujący kawałek.
Jaką strategię należy wybrać aby się nie otruć gdy czekolada jest prostokątna, a jaką gdy jest kwadratowa?

+ jeszcze fragment poprzedniej
Pewien wykładowca zadał pytanie studentom swojego uniwersytetu na wykładzie:
"W bibliotece naszego uniwersytetu znajduje się 12454 książki, a w nich 27690201 słów. Ile dokłądnie liter znajduje się w tych słowach?"
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Pracownia badawcza Tsumiego - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Pracownia badawcza Tsumiego   Pracownia badawcza Tsumiego - Page 2 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Pracownia badawcza Tsumiego
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Wyzwanie Tsumiego
» Pracownia Królowej (eeeee znaczy się króla)

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Fairy Tail New Generation :: Archiwum starego FTNG :: Hyde Park :: Off-topic-
RadioAoi.plHalo PBFPBF ToplistaPracownia badawcza Tsumiego - Page 2 Eca5e1iI love PBFPBF Toplista~**~.: ANIME TOP100 :.Najlepsze strony o Anime i Mandze w necie