IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 I forumowy event - punkt informacji

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 

Czy chcecie, aby w czasie eventu obowiązywała bilokacja?
Nie. Kto chce dołączyć niech najpierw skończy swoją misję.
0%
 0% [ 0 ]
Nie. Kto chce dołączyć ma prawo zawiesić swoją misję na czas eventu.
29%
 29% [ 4 ]
Tak. Kto chce dołączyć może dokończyć obecną fabułę i jednocześnie pisać na evencie.
21%
 21% [ 3 ]
Tak. Gracz może pisać zarówno na fabule, jak i na evencie.
50%
 50% [ 7 ]
Wszystkich Głosów : 14
 

AutorWiadomość


avatar
Ranga Specjalna


Liczba postów : 614
Dołączył/a : 04/11/2014

PisanieTemat: I forumowy event - punkt informacji   21.03.15 13:53

Zapewne już wczoraj się zaczęliście się zastanawiać z racji starego loga forum (dla tych, którzy go nie mieli okazji ujrzeć, to zapraszam tutaj) i spekulować, co to za event będzie. Ci, którzy stawiali na Edolas - mają rację. Jednak już nie chcę zaczynać od środka... Oto i nasz zaczątek eventu.

Cytat :
Od paru dni donosi się o tym, że pojawiają się tajemnicze osoby na terenie kontynentu. Nie wiadomo, kim oni są, chociaż wyglądają całkiem znajomo. W Magnolii, dokładniej w parku pojawiła się nagle osoba wyglądająca złudnie podobnie do poszukiwanej Arisu Hirano, a w jeszcze innym miejscu zaobserwowano martwego po walkach w Crocus Stinga Eucliffe. Ludzie od razu zaczęli jakieś podszeptywania, że znowu jakaś mroczna gildia maczała w tym palce, skoro pojawił się klon poszukiwanej, a do tego jeszcze Bliźniaczy Smok, Biały Smoczy Zabójca z Sabertooth wstał z martwych.

Kiedy planujemy start?
Nie, nie zaczniemy go teraz, kiedy to wiele osób czeka ze strachem w oczach na nieubłaganie zbliżające się matury. Rozumiemy potrzeby naszych graczy, więc start zapowiadam na maj, tuż po maturach, kiedy to cały stres zejdzie. Będą to okolice 20 maja. Oficjalnie zapisy zostaną otwarte na początku maja, a ten temat jest jedynie punktem informacyjnym oraz punktem zwrotnym...

Jednak chciałabym poznać waszą opinię na temat jednego aspektu. Pytaniem, które pojawia się w ankiecie jest:
Czy chcecie, aby w czasie eventu obowiązywała bilokacja?
Rozumiemy w pełni, że fabuły trwają czasem bardzo długo, więc mogą się przeciągnąć nawet do końca eventu, co blokowałoby możliwość dołączenia, chociaż bardzo dana osoba by chciała przyjść i móc sprawdzić swoje siły.
Ewentualne nagrody MM i tym podobne z fabuł zdobyte po starcie eventu nie będą na nim dostępne.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com


avatar
Ranga Specjalna


Liczba postów : 614
Dołączył/a : 04/11/2014

PisanieTemat: Re: I forumowy event - punkt informacji   30.03.15 18:03

Zgodnie z wynikami ankiety, event zostanie objęty bilokacją. Gracze będą mieli prawo do pisania zarówno na fabule ogólnej, jak i na eventowej bez potrzeby przerywania misji/zwykłego pisania z drugą osobą w zależności od tego, co będzie pisane. Oczywiście, zgodnie z tym, co zostało ujęte na samym początku: jeśli zdobędziecie punkty MM na fabule ogólnej to po starcie wydarzenia, nie będą one dostępne w czasie eventu.

Ankieta w takim razie zostaje zamknięta. Oficjalne wyniki to:
- Nie. Kto chce dołączyć niech najpierw skończy swoją misję. 0% - [ 0 głosów]
- Nie. Kto chce dołączyć ma prawo zawiesić swoją misję na czas eventu. 29% - [4 głosy]
- Tak. Kto chce dołączyć może dokończyć obecną fabułę i jednocześnie pisać na evencie. 21% - [3 głosy ]
- Tak. Gracz może pisać zarówno na fabule, jak i na evencie. 50% - [7 głosów]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com


avatar
Ranga Specjalna


Liczba postów : 614
Dołączył/a : 04/11/2014

PisanieTemat: Re: I forumowy event - punkt informacji   25.04.15 22:57

Uwaga: planowany start eventu przesuwamy na 30 maja, aby nasi tegoroczni maturzyści mogli odetchnąć po wysiłku umysłowym na jaki zostali skazany w czasie od końca kwietnia do maja.
W związku z aktualizacją, chciałam ogłosić również parę zmian, zebrać ustalenia w kupę oraz dodać ostatnią, ważną kwestię. Pojawi się również rozeznanie w sytuacji, ostatnie przed startem - chyba, że coś jeszcze się wydarzy. Gotowi? No to jazda!Ustalenia
- Event obejmuje bilokacja.
- MM zdobyte na zwykłej fabule nie przechodzi na Edolas, nie działa to też w drugą stronę.
- Nie trzeba brać udziału w evencie aby stworzyć NPC.
NOWE! - W evencie mogą brać udział tylko dwie postacie danego gracza.

Nowe informacje na temat sytuacji!
Cytat :
Oczywiście, że nie... Komuś się udało porozmawiać z tymi podejrzanymi osobami, ustalić, kim są i po co tu przychodzą z tymi dziwnymi przedmiotami. Ktoś, kto do tej pory przebywał w naszym Earthlandzie postanowił wrócić do swojego świata, a kiedy to osiągnął, ujrzał... albo raczej nie ujrzał nawet drobiny magii. Po przestudiowaniu wielu, wręcz setek ksiąg odnalazła ta osoba sposób, aby przywrócić ją do tego świata, co wiąże się z tymi nagłymi, dziwnymi pojawieniami się postaci na ulicach Fiore. Zostali oni przez nią wysłani aby pozyskiwać tę magię, zbierać do lakrym i powracać później do swojego świata.
Jedna z tych osób również powiedziała o tym, że istnieje pewno przejście, które nie zamknie się do czasu spełnienia pewnego warunku... przejścia ostatniej osoby z tamtego, dziwnego wymiaru przebywającej na tym świecie. Podobno można ją zamknąć samemu, jednak kto wie, jak?

Według zeznań jednego z Neutralnych Magów, Hansa Oshimury, dawny król Edolas - Mystogan - nie żyje. Nie jest to jednak pewna informacja, czy może informatorka pochodząca z tamtego świata samej nie skłamała lub nie otrzymała fałszywych wieści.

Tworzenie kart NPC czas zacząć!
Tworzenie postaci różni się nieznacznie od tego, jak tworzymy zwykłe postacie. Kiedy chodzi o Edolas, opisujemy jedynie wygląd i charakter postaci, a także broń - dowolnie. Może być to [prawie] wszystko, od łuków, przez kastety aż po miecze dwuręczne czy jakieś podwójne. Administracja jednak wybiera przynależność postaci z trzech dostępnych. Chcemy zapobiec, aby nagle wszystkie okazały się być z jednej. Jednak... jak to, trzech, skoro mowa w historii tylko o tym, że są zwolennicy oraz przeciwnicy magii (Królestwo) w Edolas? Są jeszcze osoby bardzo sceptyczne i neutralne wobec pomysłu danego przez Porlyusiscę. Uważają, że może dziać się wszystko, po prostu żeby oni sami nie musieli ingerować. Chcieliby wieść spokojne życie.
Zostaje również kwestia broni, bo każdy wie, że istniały w Edolas bronie magiczne, ale po utracie magii przez ten świat straciły one swoje właściwości. Administracja będzie losowo wybierała postacie, których bronie otrzymają magiczne właściwości w wyniku powolnego przywracania magii do tego świata.
Kwestia różnic postaci i jej odpowiednika... No cóż, ta kwestia jest nieco trudniejsza niżeli przy powyższych. Niektóre postacie w ogóle się nie różniły charakterem czy wyglądem (Mirajane), inne nawet były genderbendami (przeciwna płeć - Hughes), a jeszcze inne różniły się wszystkim, na przykład taka Lucy czy Natsu. Nie trzeba więc mówić, że to, czy postać się będzie różniła od oryginału czy może nie - to już zależy od osoby tworzącej.
A, ostatnia kwestia. Gracz nie musi brać udziału w evencie, ale może tworzyć postać. W zależności od ilości zgłoszeń pomyślimy nad drobną nagrodą, gdyż będą one tylko i wyłącznie NPCami do fabuły eventowej.
Poniższy, wypełniony wzór wysyłamy na konto podane niżej, zostanie on dodany do odpowiedniego działu z NPCami przeznaczonymi na event. Oczywiście gracz ma prawo dopisać dodatkowe pola typu rodzina i tym podobne.
Kod:
[b]Imię i nazwisko[/b]:
[b]Wygląd[/b]:
[b]Charakter[/b]:
[b]Broń[/b]:

Imię i nazwisko: Koniecznie takie samo, jak oryginału imię musi być, nazwisko powinno się różnić.
Wygląd: Opisujemy wygląd~ Jeśli następuje zmiana płci, prosimy o zaznaczenie.
Broń: Opisujemy broń, jej gabaryty, wygląd, mile widziane obrazki. Nie opisujemy magicznych umiejętności, je ustala Administracja.

Wypełnione karty NPC na event wysyłamy na konto Ariyamna lub [MG] Ariyamna.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com


avatar
Raven Tail


Tytuł : Najlepsza Grafika, Portret Raven Tail, Dusza Forum, Szlachetne Niedocenione
Liczba postów : 1214
Dołączył/a : 04/11/2014

PisanieTemat: Re: I forumowy event - punkt informacji   27.05.15 21:02

Ponownie otwieram możliwość tworzenia kart NPC na Event.
Obecnie mamy na evencie zapisane 24 postacie, a NPCów 13 (w tym jednego EdoNPC), co daje słaby bilans.
Możliwość nadsyłania NPCów jest przez nieokreślony czas, można powiedzieć, że dopóki nie pojawi się taka informacja w ogłoszeniach. Wszystkie zasady pozostają takie same, jak dotychczas. Dla przypomnienia pragnę napisać, że nie trzeba brać udziału w evencie aby wysłać kartę NPC. No i oczywiście KP NPC wysyłamy na podane wyżej konta.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftng.forumpolish.com/t225-ariyamna-hirano


avatar
Mistrz Gry


Liczba postów : 1643
Dołączył/a : 10/11/2014

PisanieTemat: Re: I forumowy event - punkt informacji   30.05.15 11:52

CZAS... START!

Następującym osobom przysługują następujące tematy:

April, Tora, Pixel, Sharkovsky, Zenshi, Raindancer, Rosalie, Doudou
Targowisko

Tsumi, Hans, Revy, Sophie, Trystian, Hot Masterchef, Ryutaro, Garvan
Park przed miasteczkiem

Fallon, Nyro, Neony, Ariyamna, Bitter B., Don, Cloud, Anima
Wielka biblioteka

Piszecie tam po jednym poście do 6 czerwca, jeśli napiszecie szybciej wszystkie posty, to i tak zostanie rozpoczęta właściwa część eventu dopiero tego dnia. Wszystko macie w postach.

Życzę miłej rozgrywki!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
Mistrz Gry


Liczba postów : 1643
Dołączył/a : 10/11/2014

PisanieTemat: Re: I forumowy event - punkt informacji   02.09.15 7:30

Ważna informacja dotycząca eventu.

Zostaje on zamknięty. Dlaczego? Powód może i głupi, jednakże długo nad tym myślałam. Nie planowaliśmy, że to wszystko tak długo zajmie. Plan zakładał zamknięcie eventu w 3, góra 4 miesiącach, podczas gdy do końca pierwszego etapu eventu dotarliśmy dopiero w sierpniu, albo raczej na sam początek września. Czyli po 3-4 miesiącach (zaczynając w czerwcu). Beznadziejny bilans, nie? Do tego dochodzi beznadziejne zaplanowanie czasu eventu, ale w innej formie - złe ustalenie okresu, kiedy to ma się odbyć. Niedawno dane mi było przeczytać, że wakacje to beznadziejny czas na wydarzenia ważniejsze czy tym bardziej jakieś eventy. Przekonałam się o tym na własnej skórze, w sumie już po raz drugi, bo również po Rebellionie.

Jednakże, wracając do tematu. Poniżej podaję nagrody dla każdego uczestnika eventu, który nie wyparował bez nieobecności. Taka krótka informacja żeby nie było: Tenshi brał udział w evencie, jednakże Miriam nie chciała wrzucać go do grupy na 2-3 posty i przeprowadziła mu fabułę na PW, zaś Trystian zgłosił problemy na gg.

Nagrody:
1300MM otrzymują: Mariko, Bitter B.
1200MM otrzymują: Ari, Takeru, Pixel, Tora
1100MM otrzymują: Revy, Hans, Tsumi, Nyro
1000MM otrzymują: Sophie, Migotka, Rosalie, Neony, Raion, Omoi, Tenshi
950MM otrzymuje: Zenshi
900MM otrzymuje: Don
800MM otrzymują: Garvan i Trystian

No słowo ode mnie:
- Nie martwcie się zakończeniem eventu. Tsumi już coś szykuje.
- Relacje z eventu można zachować. Postacie jednak nie potrafią wyjaśnić, czemu tak nagle trafiły z powrotem na ziemię.
- Oczywiście MM, które otrzymacie są dostępne od następnej fabuły (chyba, że przed momentem zaczęliście nową pod warunkiem, że jeszcze nie pojawiła się jeszcze żadna walka).
- Kiedy ukończymy oficjalnie system osiągnięć, Tsumi je rozda uczestnikom eventu. Tak, zostały stworzone osiągnięcia za event!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: I forumowy event - punkt informacji   

Powrót do góry Go down
 
I forumowy event - punkt informacji
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Cena informacji
» Spis Magii (forumowy)
» Event #9 | Ślub w Lucky Coin | Zapowiedź {odroczona w czasie}
» Forumowy kalendarz urodzinowy
» Event #4 - Letni Festiwal PokeLazure!

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Fairy Tail New Generation :: [Odkryte forum] :: Eventy :: Archiwum Eventów-
RadioAoi.plHalo PBFPBF ToplistaI love PBFPBF Toplista~**~.: ANIME TOP100 :.Najlepsze strony o Anime i Mandze w necie