IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Aktualizacje kilku elementów forum

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


avatar
Mistrz Gry


Liczba postów : 1283
Dołączył/a : 10/11/2014

PisanieTemat: Aktualizacje kilku elementów forum   10.05.15 22:29

W myśl zasady, że kto się nie rozwija ten się cofa, nasze forum postanawia się rozwinąć. W tym celu po wielu dniach pracy, rozmów, kłótni i innych politycznych pierdół przedstawiamy wam 3 najnowsze reformy i zmiany, które w dniu dzisiejszym wchodzą do forum z pełną mocą prawną.


REFORMA PIERWSZA: GWIEZDNE DUCHY
Panujący do niedawna układ był stworzony i wykorzystywany na poprzedniej wersji forum gdzie się sprawdzał. Ponieważ jednak już dawno dotarły do nas prośby o zmiany w nim i po konsultacji z wszystkimi użytkownikami tejże magii postanowiliśmy wprowadzić następujące zmiany.

1) Usunięte zostają klucze stalowe i miedziane
2) Bez zmian pozostaje to iż każdy złoty klucz może mieć na bieżąco tylko jednego właściciela
3) Wprowadzona zostaje rezerwacja kluczy srebrnych
4) Każdy może zarezerwować 1 na 5 posiadanych kluczy i sprawić, że żaden inny użytkownik nie może z niego korzystać (czyli mając 10 kluczy można zarezerwować 2, mając 15 klepnąć można 3, itd.)
5) By zarezerwować pierwszy klucz nie ma potrzeby posiadania ich aż 5. Lecz z następnym należy się wstrzymać aż do 10.
6) Klucz, który nie jest zarezerwowany może być posiadany także przez innego gracza. Jednak zarówno wygląd jak i charakter ducha zostaje mu narzucony przez osobę, która posiadała go jako pierwsza (możliwe są drobne odstępstwa kolorystyczne itp. W uzasadnionych przypadkach możliwa jest zmiana całego wyglądu, ale to Administracja decyduje czy argumentacja jest na tyle mocna by takiej zmiany dokonać.). Nie dotyczy to zaklęć, które każdy tworzy według własnego uznania
7) Niemożliwym jest zarezerwowanie klucza, który jest z kimś współdzielony
8) Do sklepu trafiło kilka srebrnych (kanonicznych) kluczy, które nie mogą być rezerwowane
9) Pewne klucze będą niemożliwe do wybrania samodzielnie, a ich zdobycie będzie wymagało specjalnej fabuły


REFORMA DRUGA: LISTY GOŃCZE
1) Od dzisiaj każdy gracz będzie mógł wejść na fabułę osoby poszukiwanej i spróbować ją pojmać. Potrzebna jest do tego jedynie zgoda MG prowadzącego ofierze fabułę, bądź jakiegokolwiek chętnego MG gdy jest to luźna fabuła pomiędzy dwójką graczy.
2) Nim jednak poprosicie o zgodę będziecie musieli wcześniej taką osobę zlokalizować, dowiedzieć się jak aktualnie wygląda i inne szczegóły potrzebne podczas polowania. Innymi słowy odbyć minimum jedną fabułę z MG podczas, której takie informacje uzyskamy. Wskazówki możemy uzyskiwać także na misjach, ale jedynie fragmentaryczne przez co trwa to dłużej.
Ilość fabuł jest indywidualnie przypisywana do listów gończych przez Administrację.
3) Wprowadzone zostaną poziomy listów:
   - Poziom I - Listy gończe gdzie nagroda wynosi od 5.000 do 25.000 klejnotów. Osoby z tym poziomem mogą być atakowane jedynie przez osoby mające maksymalnie 1000MM więcej
   - Poziom II - Nagroda pomiędzy 26.000, a 50.000 klejnotów. Może być atakowany przez każdego
   - Poziom III - Nagrody powyżej 51.000 klejnotów. Może być atakowany przez każdego
   - Poziom IV - Poziom wyjątkowo trudny do osiągnięcia. Nagrody za osoby z tym poziomem przekraczają nawet 1.000.000 klejnotów. Może być atakowany przez każdego
4) By osoby z DH nie czuły się pokrzywdzone, że wszyscy na nich polują, a one nie mają szans się zrewanżować powstanie także czarna lista. Będą na niej umieszczane osoby, które działają przeciwko waszej gildii. W stosunku do tej listy obowiązywać będą te same zasady co do innych listów gończych.

Listy gończe można znaleźć w tych tematach:
Dla magów z legalnych gildii i neutralnych
Dla magów z gildii mrocznych i neutralnych


REFORMA TRZECIA: ODZYSKIWANIE KONTA
Gracz, jeśli przekazał postać na NPC bądź po prostu z niej zrezygnował czy też był nieaktywny, przez co konto zostało skasowane, ma prawo powrócić do gry daną postacią. Jednakże, odbywa się to pod pewnymi warunkami w ramach kary za nagłą zmianę zdania lub po prostu za nieaktywność. Gracz wtedy ma prawo poprosić Administrację o przesłanie oryginału Karty Postaci i ew. magii, a jeśli konto dalej istnieje - o wstawienie karty z powrotem do działu z zaakceptowanymi kartami. Ma prawo wtedy zmienić coś jeszcze w swoich umiejętnościach niemagicznych / fabularnych, gdyż wiemy - do tego czasu, kiedy ten ktoś usuwał postać musiało się pojawić wiele nowych umiejętności, możliwie że bardziej przydatnych danej postaci.

Kara w MM oraz ilości klejnotów jest zależna od tego, jaki przypadek zmian w karcie się prezentuje. Nie liczą się zmiany w umiejętnościach w KP.

Przypadek I
Gracz nie zmieniał nic
- Jeśli nie zmieniał nic, ewentualnie umiejętności fabularne/niemagiczne, wtedy przysługuje mu 50% zarobionych MM w czasie, że tak to ujmę - poprzedniego życia. Nie liczą się oczywiście MM bazowe. Czyli dla przykładu, przed kasacją konta ktoś miał dodatkowe 2.000MM, a jeśli wróci do postaci bez zmian, wtedy otrzyma z powrotem 1.000MM. Ta sama zasada działa w przypadku klejnotów - jeśli gracz miał (tym razem łącznie z bazowymi) 6.000KJ, wtedy po powrocie ma 3.500KJ.

Przypadek II
Zmiany tylko w KP lub tylko w KM
- Gracz ma prawo zmienić coś w swojej karcie, dowolnie. W tym przypadku, jeśli zmienia tylko w jednej, otrzymuje jednie 25% MM wykraczających poza wartość startową, czyli mając 4.000MM przed usunięciem postaci, wtedy na start masz 3.250MM. Tak samo z klejnotami: mając 2.500 (licząc wartość bazową), zaczyna z 1.375KJ.

Przypadek III
Napisanie KM i KP od nowa
- Przypadek prosty do opisania - jeśli gracz postanowi w ten sposób odzyskać swoją postać, wtedy zaczyna z wartościami bazowymi, tj. 3.000MM i 1.000KJ.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Aktualizacje kilku elementów forum
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Fairy Tail New Generation :: Ogłoszenia :: Dziennik Zmian-
RadioAoi.plHalo PBFPBF ToplistaI love PBFPBF Toplista~**~.: ANIME TOP100 :.Najlepsze strony o Anime i Mandze w necie