IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

Share
 

 Loterie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Zenshi


Zenshi
Dragon's Howl


Tytuł : Portret Dragon's Howl, Najlepszy Skład
Liczba postów : 345
Dołączył/a : 29/03/2015
Wiek : 32
Skąd : Z piekła

Loterie Empty
PisanieTemat: Loterie   Loterie Icon_minitime04.06.15 17:58

Nom chciałbym omówić dyskusję na temat loterii i różnych świątecznych zabaw. Mianowicie chodzi o nagrody MM
Wiadomo że każdy kto bierze udział ma szansę wygrać dużo, inni natomiast mniej.
Jest jeden mały szczegół, czasami te nagrody są za duże.

Jak teraz po 1.500.
---------------------------------------
O co chodzi. No z jednej strony to jest trochę takie nie fair. Dlaczego? Bo dajmy przykład, jest ktoś. Kto gra bardzo długo i ma np 8k MM, dajmy grał z pół roku. No i wpada np nowy gracz, lub ktoś inny. No i kilka razy wygrywa dajmy na to po 1500, w dość szybkim czasie dogania starego gracza. No wiadomo że ten stary gracz też gra. No dobra nie ważne..

Chodzi o to żeby jakoś zminimalizować te nagrody.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby od 100 do 500 MM, albo jakieś nagrody w kryształach.
------------------------------------------------------
No i druga kwestia to: Comiesięczna loteria, w sumie żeby każdy mógł zdobyć trochę czegoś.

Wypowiadać się!!!!
Powrót do góry Go down
https://ftng.forumpolish.com/t642-powrot-czarnego-magusia
Gość


avatar



Loterie Empty
PisanieTemat: Re: Loterie   Loterie Icon_minitime04.06.15 17:59

Nie, dla mnie jest w porządku tak jak jest.
Powrót do góry Go down
Gość


avatar



Loterie Empty
PisanieTemat: Re: Loterie   Loterie Icon_minitime04.06.15 18:01

Cóż, loterie są raczej rzadko. IMO nie ma powodu do histeryzowania. Szanse są naprawdę małe by ktoś wygrał 1500 więcej niż 1 raz. Trzy-cztery? Meh.

A już na pewno nie jest to nie fair, bo każdy ma na to szanse.
Powrót do góry Go down
Gość


avatar



Loterie Empty
PisanieTemat: Re: Loterie   Loterie Icon_minitime04.06.15 18:01

Jeśli już byłyby takie małe nagrody to może też dodano by do tego małe przedmioty magiczne, takie które tych 500 nie przekraczają, aby troszkę zróżnicować nagrody? Byłoby ich co prawda mniej, ale zawsze to jest coś nowego.
Powrót do góry Go down
Gość


avatar



Loterie Empty
PisanieTemat: Re: Loterie   Loterie Icon_minitime04.06.15 18:11

Ta loteria była lepsza niż wcześniejsze, bo naprawdę dało się ją poczuć. 100MM jest prawie nie zauważalne.

Moim zdaniem problem to nie zbyt mocne nagrody czy zbyt częste (co, jak rozumiem, sugeruje autor tematu) loterie, ale to, że forum nie ma gm'ów, a ci którzy są w 50% należą do osób które albo nie piszą wcale albo piszą rzadko. 50%, czyli każdy prócz Ari i Tsumi jest dokładnie w tej kategorii.

Problem to też, że czeka się np 3 tygodnie aż misja się zacznie, bo albo nie ma gm, albo ci którzy są i mają zapisy otwarte, misji nie chcą wziąć. Zresztą zmienić się z dnia na dzień z otwartego na zamkniętego to tez nie sztuka, więc na jedno wychodzi.

Problem jest taki, że gracze lub gm (niektórzy) odpisują naprawdę od święta, więc nie dziw, że loteria rozwinie cię 3 razy bardziej, niż flegmatyczna misja.

Więc moim zdaniem szukanie rozwiązania powinno uderzyć w inne kwestie, niż te tutaj poruszone. Skupmy się na rekrutacji GM, na prawach użytkownika, na tworzeniu i być może nagradzaniu za misje grupowe względem solówek, itp, by gra była - uwaga, jak to brzmi - by gra była grywalna. Bo po cóż nawet najlepszy system czy najdoskonalej przygotowane przygody, kiedy i tak tych odpisów nie ma, więc jest się w grze w jaką nie da się grać.

PS: Nie narzekam. Podaję propozycje rozwiązań sytuacji, która każdego dotyczy.
Powrót do góry Go down
[MG] Ariyamna


[MG] Ariyamna
Mistrz Gry


Liczba postów : 1643
Dołączył/a : 10/11/2014

Loterie Empty
PisanieTemat: Re: Loterie   Loterie Icon_minitime04.06.15 22:18

Rozumiem Zen, że dostałeś 300MM, ale przepraszam - to jest loteria - szansa, że wylosujesz 1.500MM wynosiła 1/10. Zostały trafione 4 z 5 takich losów, a żeby nie było - dopiero zapisywałam, kto i jaki wybiera numer dopiero, kiedy zrobiłam całą listę. Szansa na wylosowanie 300MM wynosiła 1/5. Zwykłe prawdopodobieństwo (wow, do czegoś ono mi się przydało...). A skoro loteria była na dzień dziecka, to raczej, że na takiej będą nagrody wyższe. I tak nie organizujemy ich codziennie, bo wtedy to byłby ostry przyrost MM.
Jakby nie patrzeć: sama tracę na tym, jeśli to ja losuję, bo nie mogę wtedy brać losów ("bo ustawione! Ona to ustawiła by dostać najwięcej!") - obecnie Raindancer ma więcej MM ode mnie (bo mam 5950, a RD 6900).

Poza tym - po wypowiedzi RD uważam temat za zamknięty. Powiedział to, co powinno zostać powiedziane i podpisuję się pod tymi słowami. Temat zamykam. Co miało zostać powiedziane - zostało powiedziane.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Loterie Empty
PisanieTemat: Re: Loterie   Loterie Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Loterie
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Gotowi do szkoły? A na loterię?!

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Fairy Tail New Generation :: Archiwum starego FTNG :: Hyde Park :: Archiwum :: Pomysły, pytania i problemy-
RadioAoi.plHalo PBFPBF ToplistaLoterie Eca5e1iI love PBFPBF Toplista~**~.: ANIME TOP100 :.Najlepsze strony o Anime i Mandze w necie