IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

Share
 

 Nowa metoda sprawdzania MG

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Norie


Norie
Fairy Tail


Liczba postów : 344
Dołączył/a : 30/03/2015

Nowa metoda sprawdzania MG Empty
PisanieTemat: Nowa metoda sprawdzania MG   Nowa metoda sprawdzania MG Icon_minitime02.05.16 23:52

Otóż ostatnio znalazłem w niej parę dziur, które można od razu załatać ale zanim połatamy to powiedzmy jakie są.
- Nie wiemy jakie są statsy NPC oraz jaką ma magię, zatem nie mamy pewności czy osoba sobie czegoś nie dopowiada na potrzeby misji. Gracze poczuliby się pewniej wiedząc, że MG nie oszukuje a przy okazji mogliby zobaczyć dobrze zrobioną KM by nie mieć wątpliwości co do typu skilli i tego jakie mogą mieć ograniczenia. KP nie musi być długa, wystarczą hasła nawet.

- Nie wiemy czy MG nie ugadują się ze sobą z powodu wyżej, byle po koleżeńsku kogoś przepuścić i ktoś nie ma specjalnie zrobionej postaci pod to, by zaliczyć misje na perfect. Również nie wiemy czy na poczekaniu nie są dokładane jakieś rzeczy. Kolejny punkt dla zaufania.

- Dlaczego to grono MG ma oceniać, a nie gracze na podstawie ciekawości sesji i sensowności? Unikniemy tego problemu, który pojawiał się wiele razy i zwracałem prywatnie na niego uwagę. Poza tym działa to na korzyść wizerunku administracji, bo to gracze wybierają tych którzy mają im prowadzić i mają świadomość, że to ich wybór a nie czyiś kierownany chociażby koleżeństwem i pobłażaniem.

Rozwiązanie jest proste. Jeśli ktoś podejmuje sie próby to MG mógłby na początku tematu zamieszczać KP tego NPC oraz jego KM i poziom MM, by gracze mogli być pewni że nikt nie oszukuje i nie układa komuś specjalnie misję, by ten miał za łatwo. Wzbudza to na pewno większe zaufanie niż KP, której nigdzie nie ma i która może być jaka tylko się żywnie podoba, a to chyba nie jest wielka tajemnica skoro to NPC jednorazowy?
Czemu gracze powinni wybierać? By uniknąć stronniczości. Jeśli ktoś zauważa nieścisłości podczas fabuł to powinien być w tej kwestii wysłuchany. Koniec końców to MG będzie dla graczy więc to oni powinni ostatecznie kogoś zaaprobować na podstawie sensownych argumentów, a nie uprzedzeń do kogoś. Jeśli dobrze coś zrobił to przechodzi dalej, jeśli jest masa błędów to raczej powinien mieć jakiś dłuższy okres próbny lub nie przejść w ogóle. Proszę o sensowne komentarze, które nie będą wiały lenistwem.
Powrót do góry Go down
https://ftng.forumpolish.com/t645-azure-maiden-skonczone?nid=2#53
Ariyamna


Ariyamna
Raven Tail


Tytuł : Najlepsza Grafika, Portret Raven Tail, Dusza Forum, Szlachetne Niedocenione
Liczba postów : 1214
Dołączył/a : 04/11/2014

Nowa metoda sprawdzania MG Empty
PisanieTemat: Re: Nowa metoda sprawdzania MG   Nowa metoda sprawdzania MG Icon_minitime03.05.16 1:40

Zaraz będzie, że lenistwo, że powinnam dłużej odpisać, ale póki co tylko tyle mam do powiedzenia w sprawie.

Cytat :
- Nie wiemy jakie są statsy NPC oraz jaką ma magię, zatem nie mamy pewności czy osoba sobie czegoś nie dopowiada na potrzeby misji. Gracze poczuliby się pewniej wiedząc, że MG nie oszukuje a przy okazji mogliby zobaczyć dobrze zrobioną KM by nie mieć wątpliwości co do typu skilli i tego jakie mogą mieć ograniczenia. KP nie musi być długa, wystarczą hasła nawet.
Wiem, że o mnie chodzi bo chwilowo tylko ja prowadzę próbę Zinowi. Kartę mogę bez najmniejszego problemu udostępnić chociażby w którymś z postów albo po prostu w dziale (wcale nie jest tak, że wczoraj przymierzałam się do wstawienia jej do działu ale ostatecznie zapomniałam...). Co do magii - przykładowe karty będą, a nawet cały czas są na forum.

Cytat :
- Nie wiemy czy MG nie ugadują się ze sobą z powodu wyżej, byle po koleżeńsku kogoś przepuścić i ktoś nie ma specjalnie zrobionej postaci pod to, by zaliczyć misje na perfect. Również nie wiemy czy na poczekaniu nie są dokładane jakieś rzeczy. Kolejny punkt dla zaufania.
Nie wiem, jak w przypadku Pengiela (uprzedzam pytania: obecnie oczekujemy na Miriam, najpewniej po maturze wszystko ruszy), ale Zin miał przygotowany cały plan fabuły jeszcze przed tym, jak stworzyłam NPCa. NPC, konkretniej wątek w jego historii dał mu drobne urozmaicenie, które wdrążył do fabuły (co widzę po postach).

Cytat :
- Dlaczego to grono MG ma oceniać, a nie gracze na podstawie ciekawości sesji i sensowności? Unikniemy tego problemu, który pojawiał się wiele razy i zwracałem prywatnie na niego uwagę. Poza tym działa to na korzyść wizerunku administracji, bo to gracze wybierają tych którzy mają im prowadzić i mają świadomość, że to ich wybór a nie czyiś kierownany chociażby koleżeństwem i pobłażaniem.
Da się zrobić. W formie jakiegoś tematu w dyskusjach albo w ogłoszeniach (bardziej w dyskusjach, nie ma sensu kolejnego tematu dodawać w ogłoszeniach, tam już jest tego od groma).

Na ten moment mam tyle do powiedzenia. Mało, wiem, ale na tę godzinę to wszystko, na co mnie stać. Od tej pory będę oczekiwać na decyzję, albo raczej zdanie innych. W końcu... od tego jest ten dział.
Powrót do góry Go down
https://ftng.forumpolish.com/t225-ariyamna-hirano
Honya


Honya
Mermaid Heel


Tytuł : Chatboxowy Nadawacz, Gdzie ty się patrzysz?
Liczba postów : 338
Dołączył/a : 23/01/2016
Wiek : 29
Skąd : Rosea

Nowa metoda sprawdzania MG Empty
PisanieTemat: Re: Nowa metoda sprawdzania MG   Nowa metoda sprawdzania MG Icon_minitime03.05.16 10:40

Jak dla mnie tak jak jest jest w porządku. Tj. oczywiście wstawienie kart NPC używanych przez MG do testu to ok pomysł, podobnie możliwość, aby zainteresowani testami gracze mogli się na ich temat wypowiedzieć. To drugie nawet bardziej, bo ludzie mogą ocenić czy chcą MG o takim stylu.

Nie mniej, to organizatorzy forum decydują czy ktoś wejdzie do ich grona czy nie, więc lepiej jeśli oni na własnej skórze przekonają się ile testowana osoba jest warta (no bo sorry, ale ocenianie kogoś na podstawie misji, którą poprowadził komuś trzeciemu jest słabe. Widzi się wtedy tylko wierzchołek góry lodowej i ocenia okiem osoby której "to nie dotyczy". W dodatku ta osoba trzecia jest zmuszona odtajnić swoje KM, a to według mnie jest gorsze, niż przyjmowanie kogoś "bo go lubię", co można było - ale nie twierdzę, że tak było - robić nawet w starym formacie testu na MG).

Potem gracze zweryfikują to i tak, więc nawet jeśli ktoś został przyjęty "po znajomościach", a nie nadaje się na stanowisko, to szybko będzie o tym wiadomo.
Powrót do góry Go down
https://ftng.forumpolish.com/t1873-wielka-wiedza#23851
Norie


Norie
Fairy Tail


Liczba postów : 344
Dołączył/a : 30/03/2015

Nowa metoda sprawdzania MG Empty
PisanieTemat: Re: Nowa metoda sprawdzania MG   Nowa metoda sprawdzania MG Icon_minitime03.05.16 13:01

Znaczy w starym systemie to działało tak, że komuś się prowadziło i wtedy reszta MG oceniała danego. Bądź co bądź też to były osoby trzecie, które na misji nie grały więc raczej to nie zrobi różnicy specjalnej. Uwierz po jednej misji ktoś kto jest uważny wypatrzy czy ktoś się nadaje, czy plącze się w swojej logice itp. Co szkodzi by gracze mieli na to wpływ? Nic, bo tak naprawdę wychodzi na lepsze z racji tego, że wtedy administracja ma czyste ręce. Nie ma, że ktoś oponował mocnym argumentem a osoba przeszła bo ją ktoś lubi, a po prostu przy takim głosowaniu będzie brana pod uwagę waga każdego sensownego argumentu. Nie byłyby brane takie "ja go nie lubię bo ma krzywe zęby" czy po prostu "bo nie", tylko konstruktywne wypowiedzi.
Powrót do góry Go down
https://ftng.forumpolish.com/t645-azure-maiden-skonczone?nid=2#53
Honya


Honya
Mermaid Heel


Tytuł : Chatboxowy Nadawacz, Gdzie ty się patrzysz?
Liczba postów : 338
Dołączył/a : 23/01/2016
Wiek : 29
Skąd : Rosea

Nowa metoda sprawdzania MG Empty
PisanieTemat: Re: Nowa metoda sprawdzania MG   Nowa metoda sprawdzania MG Icon_minitime03.05.16 18:39

Ja nie mówię, że gracze nie powinni móc się wypowiadać na temat tych misji i że ich zdanie nie powinno się liczyć. ALE, ostateczna decyzja i tak należy do aktualnego grona Organizatorów forum, więc to oni powinni być "królikami doświadczalnymi" nowych MG.
Szczerze mówiąc, to uważam, że jeśli Organizatorzy będą już bardzo zajęci to mogą jednorazowo przydzielić graczom pre-made NPC, którymi będą grać na misji testowej a następnie samemu przeanalizować misję i poprosić wspomnianych graczy o ich ocenę.
Chodzi o to, żeby gracze nie byli zmuszani do odtajniania swoich KM. Hide w nich jest tak broniony a mimo to jego zawartość jest po prostu rozdawana (no, już na szczęście nie). Zwyczajnie nie mieszajmy Próbnych MG z Postaciami Graczy.
Powrót do góry Go down
https://ftng.forumpolish.com/t1873-wielka-wiedza#23851
Sarah


Sarah
Raven Tail


Tytuł : Druga Osobowość, Jedna z Dziesięciu
Liczba postów : 201
Dołączył/a : 27/12/2015

Nowa metoda sprawdzania MG Empty
PisanieTemat: Re: Nowa metoda sprawdzania MG   Nowa metoda sprawdzania MG Icon_minitime05.05.16 9:50

"ja go nie lubię bo ma krzywe zęby" - kto zdradził mój sekret? :( a ja nawet nie kandyduję na mistrza gry :(
Powrót do góry Go down
https://ftng.forumpolish.com/t1474-sarah-samy-mylady#16500
Norie


Norie
Fairy Tail


Liczba postów : 344
Dołączył/a : 30/03/2015

Nowa metoda sprawdzania MG Empty
PisanieTemat: Re: Nowa metoda sprawdzania MG   Nowa metoda sprawdzania MG Icon_minitime05.05.16 13:56

Jest jeszcze jeden minus tej metody. Otóż jak próbni mogli zawsze mieć te 2 misje, to teraz nie mogą brać misji graczy co powoduje, że dodatkowe dwie wpadają na pełnoprawnych. Mało tego, pełnoprawny musi uczestniczyć w misji próbnego co daje kolejną misję dla osoby. Wychodzi na to, że 3 misje dodatkowo wpadają na pełnoprawnego. W momencie, kiedy aktywnych MG jest niewielu, a graczy chętnych do sesji jest więcej takie coś się nie sprawdzi bo zatrzymuje fabuły graczy. Poza tym jeśli ktoś nie chciał wyjawiać próbnemu swojej KM to mógł poprosić o kogoś innego. Nikt nie pisał, że nie można tak zrobić. Poza tym co z tego, że ktoś pozna naszą KM jak mieliśmy 3k MM skoro przy 6k najpewniej te zaklęcia po upgrade zmienią się znacznie lub dojdą nowe czary? Posiłkuje się tutaj argumentem pewnego dyniowatego derpa, który niegdyś powiedział "KM zmieniają się bardzo dynamicznie. Nawet jeśli podejrzysz na moment co kto ma, to zaraz ta notatka będzie nieaktualna.". To jest według mnie największy minus, bo metoda nie jest dostosowana do tego co się dzieje na forum oraz liczby aktywnych MG. W praktyce są osoby nawet, które tytuł MG powinny stracić z racji nieusprawiedliwionej nieobecności albo po prostu z niego zrezygnować bo nie ma czasu. Każdy wie o kim mowa, dlatego nie będę tutaj wymieniał. Poza tym plusem tego, że próbny prowadził graczowi było to jak można było się socjalizować z taką osobą, a raczej MG mógł się z graczami socjalizować. Taki Pengiel np. wcale nie wchodzi na forum, nikt go nie zna z graczy a co za tym idzie bez rozmowy ciężko zdobyć też zaufanie ludzi. Nie wiadomo czego się po nim spodziewać, bo jest osobą z zewnątrz. W gronie MG mógłby się socjalizować, ale nie będzie miał kontaktu z graczem, który jest istotny. Najważniejsze jest to pierwsze wrażenie jakie zrobi MG na graczu.
Powrót do góry Go down
https://ftng.forumpolish.com/t645-azure-maiden-skonczone?nid=2#53
Honya


Honya
Mermaid Heel


Tytuł : Chatboxowy Nadawacz, Gdzie ty się patrzysz?
Liczba postów : 338
Dołączył/a : 23/01/2016
Wiek : 29
Skąd : Rosea

Nowa metoda sprawdzania MG Empty
PisanieTemat: Re: Nowa metoda sprawdzania MG   Nowa metoda sprawdzania MG Icon_minitime05.05.16 15:29

Norie napisał:
Mało tego, pełnoprawny musi uczestniczyć w misji próbnego co daje kolejną misję dla osoby.
Mach napisał:
Szczerze mówiąc, to uważam, że jeśli Organizatorzy będą już bardzo zajęci to mogą jednorazowo przydzielić graczom pre-made NPC, którymi będą grać na misji testowej a następnie samemu przeanalizować misję i poprosić wspomnianych graczy o ich ocenę.

Norie napisał:
Jest jeszcze jeden minus tej metody. Otóż jak próbni mogli zawsze mieć te 2 misje, to teraz nie mogą brać misji graczy co powoduje, że dodatkowe dwie wpadają na pełnoprawnych.
Prawda, ale test jest automatycznie krótszy, bo wynik może być tylko "zdałeś" i "nie zdałeś". Brak przedłużonych okresów sprawdzania, brak oczekiwań na wyniki innych fabuł tego próbnego.

Norie napisał:
Poza tym jeśli ktoś nie chciał wyjawiać próbnemu swojej KM to mógł poprosić o kogoś innego.
Zwłaszcza w momencie, gdy nie ma na kogo. I to było w momencie, zanim Zin i Pengiel zostali wzięci na próbnych.

Norie napisał:
Poza tym co z tego, że ktoś pozna naszą KM jak mieliśmy 3k MM skoro przy 6k najpewniej te zaklęcia po upgrade zmienią się znacznie lub dojdą nowe czary?
A co jak pójdę mając 20k MM i X zaklęć? Podawanie gracza z 3k MM, który faktycznie za chwile może się zmienić (a może się nie zmienić wcale. Ja od trzech miesięcy nie przekroczyłem 4k MM) to nie jest dobry pomysł w tym wypadku, ponieważ rozważamy WSZYSTKICH graczy a nie tylko nowicjuszy.

Norie napisał:
Poza tym plusem tego, że próbny prowadził graczowi było to jak można było się socjalizować z taką osobą, a raczej MG mógł się z graczami socjalizować.
Nie widzę związku. Można wchodzić i gadać z ludźmi nie prowadząc im wcale misji, a można też prowadzić z 10 fabuł i poza postami nie odzywać się do osób biorących w nich udział na słowo.

Norie napisał:
Taki Pengiel np. wcale nie wchodzi na forum, nikt go nie zna z graczy
No tak, mógłby wchodzić (na forum jako forum wchodzi, bo pojawia się na liście, ale na cboxa nie) i pogadać z nami trochę, żebyśmy go poznali.
Ale prowadzenie misji graczom wcale nie sprawi, że zacznie wchodzić na cboxa i da się poznać XD
Powrót do góry Go down
https://ftng.forumpolish.com/t1873-wielka-wiedza#23851
Sarah


Sarah
Raven Tail


Tytuł : Druga Osobowość, Jedna z Dziesięciu
Liczba postów : 201
Dołączył/a : 27/12/2015

Nowa metoda sprawdzania MG Empty
PisanieTemat: Re: Nowa metoda sprawdzania MG   Nowa metoda sprawdzania MG Icon_minitime05.05.16 16:12

Mach napisał:
A co jak pójdę mając 20k MM i X zaklęć? Podawanie gracza z 3k MM, który faktycznie za chwile może się zmienić (a może się nie zmienić wcale. Ja od trzech miesięcy nie przekroczyłem 4k MM) to nie jest dobry pomysł w tym wypadku, ponieważ rozważamy WSZYSTKICH graczy a nie tylko nowicjuszy.

Próbni mogliby tylko prowadzić fabuły nowicjuszy. I by było po sprawie. Ale ja nie mam zdania w tej całej kwestii.
Powrót do góry Go down
https://ftng.forumpolish.com/t1474-sarah-samy-mylady#16500
Honya


Honya
Mermaid Heel


Tytuł : Chatboxowy Nadawacz, Gdzie ty się patrzysz?
Liczba postów : 338
Dołączył/a : 23/01/2016
Wiek : 29
Skąd : Rosea

Nowa metoda sprawdzania MG Empty
PisanieTemat: Re: Nowa metoda sprawdzania MG   Nowa metoda sprawdzania MG Icon_minitime05.05.16 16:35

Ale to i tak stoi w sprzeczności z całą polityką Hide, gdzie Organizatorzy forum tak go bronią, a z drugiej strony rozdawaliby to, co on kryje każdemu, kto zgłosi się na próbnego MG. I teraz taki próbny weźmie 3 fabuły a w każdej 3 osoby. Zna już 9 magii.
A potem zawali test i już nie będzie MG.
Powrót do góry Go down
https://ftng.forumpolish.com/t1873-wielka-wiedza#23851
Norie


Norie
Fairy Tail


Liczba postów : 344
Dołączył/a : 30/03/2015

Nowa metoda sprawdzania MG Empty
PisanieTemat: Re: Nowa metoda sprawdzania MG   Nowa metoda sprawdzania MG Icon_minitime05.05.16 17:37

No tylko kwestia, że próbnym nie zostaje sie od tak. Admin zwykle pozwalał na to osobom, które sprawiały wrażenie tych zaufanych. Za moich czasów by dostać próbnego trzeba było mieć dobrą opinię u organizatorów. Zack chociażby, który jest wulgarny i chamski za cholerę by MG nie dostał. Osoby, które ewidentnie emanują manią chęcia bycia OP albo są zwyczajnie nieogarniete też próbnego nie dostaną. Widzisz to nie jest tak, że zakładasz sobie konto z tagiem i od razu jesteś próbnym. Musisz mieć jakiś stopień zaufania lub czyjąś rekomendację. Najlepiej osoby, która ma bardzo dobrą opinię wśród graczy jak i organizatorów.
Poza tym sytuacje, gdzie 3 osoby idą na jedną misje są dosyć rzadkie. Głównie spotykałem się z tym, że szło się albo dwójkami albo solo. Trójkę chyba raz czy dwa prowadziłem jako MG tutaj (nie liczę eventu). Poza tym Mach, jeśli osoba zacznie z tej wiedzy korzystać to gwarantuje Ci, że bardzo szybko dostanie kopa z forum. Osoby, którym by tę wiedzę przekazał i skorzystałyby pewnie też. Tak więc czy wolisz, żeby to gracze czekali na fabuły, bo MG są zawaleni robotą czy wolisz, aby to próbny czekał aż fabuły się skończą? Ja bym na miejscu gracza wolał zagrać jednak jakąś misję, a nie czekać aż łaskawie się ktoś mną zainteresuje. To, że fabuły są krótkie to za przeproszeniem gówniany argument, bo to tak jak z prawem jazdy. Zdasz plac manewrowy i jazdę z egzaminatorem, a przejdziesz albo na farcie albo wyjdą rzeczy, których nie da się sprawdzić na takim egzaminie. Chociażby jak reagujesz na długą jazdę i intensywne podejmowanie decyzji. To nie Ty na egzaminie decydujesz gdzie skręcić, a egzaminator. W skrócie zmarnujesz tylko swój czas jak i graczy, bo coś może wyjść kiedy dojdzie do dłuższego kontaktu z graczem i koniec końców wychodzisz na ogromny minus, bo coś mogło być sprawdzone za jednym razem tak by MG był sprawdzony i gracz miał przeprowadzoną fabułę czyli 1+1-1 (bo fabułę i tak musi ktoś sprawdzić więc minus 1), a nie -1-1-1. Co może pójść źle? Podczas krótkiej fabuły nie sprawdzisz wszystkiego, albo nie wyjdzie coś co by wyszło przy dłuższej fabule.*sarkazm mode on* Poza tym już widzę jak gracze będą walić drzwiami i oknami by sprawdzać próbnych za pomocą NPC. Na pewno będą chcieli poświęcić swój czas na to, kiedy na głównej postaci mogą wbijać expa lub fabulić *sarkazm mode off*. Test MG uwala się w kilku przypadkach, chociaż łączą się one głównie z naginaniem mechaniki forum bądź całkowitym jej olaniem czy faworyzacji kogoś. Za przedłużanie walk celowo powinno się już nie zdać, tak samo za ingerencje w KM/KP na potrzeby swojej wizji misji, za rozpowiadanie co kto ma w KM jest raczej od razu ban, za zniknięcie sobie bez słowa (no jak osóbka sobie zniknie to nie ma problemu, bo raczej nie wróci) oraz za to, że fabuła nie trzyma się kupy. Również za faworyzowanie można nie zdać, ale to chyba oczywiste. Wszystkie te rzeczy, które wymieniłem to z grubsza coś co zrobi osoba, która albo oszukała administrację i zawiodła jej zaufanie koniec końców albo ktoś komu by dawali próbnego bez zastanowienia się. Dlatego przed zostaniem próbnym jest swoista selekcja i patrzy się na zachowanie osoby. Czy będzie nadużywać stanowiska czy też nie i to jest czynnik decydujący. Możesz być mega jako MG, prowadzić zarąbiste fabuły ale jeśli masz z tego korzyść to i tak powiedzą Ci "zadzwonimy do pana". Teraz coś się zmieniło, bo posadę dostała osoba z zewnątrz co mnie bardzo niepokoi.
Ja mając 10k z chęcią sprawdzałem próbnych i szczerze to miałem w nosie czy ktoś zna moją KM czy nie. Co z tego, że znasz KM jak nie wiesz jak wykorzystam dane spelle oraz co mi wpadnie do głowy podczas walki? Plus punkt regulaminu o meta game bardzo dobrze będzie karał takie osoby i dwa razy pomyślą zanim coś zrobią. Poza tym Twój przykład Mach nie jest do końca adekwatny bo nie rozegrałeś jeszcze jednej misji nawet, dlatego masz tego MM dosyć mao. Dopiero jak rozkręcisz postać i zaczniesz chodzić na misje tudzież fabuły z MG częściej (takim co odpisuje) to zauważysz ten skok i zmiany, a to że ciągniemy jedną misję od 2 miesięcy (chyba? Nie chce mi się sprawdzać) to już inna kwestia. Do tego rzecz jasna dochodzą achivementy i MM wbija się naprawdę błyskawicznie na początku (potem leci jak krew z nosa, bo trudniej wbić achiki z racji, że jest ich mniej).
Z socjalizacją głównie chodzi mi o to, że masz kontakt z żywym graczem. Zupełnie inaczej jest, kiedy siadasz z osobą na GG i zaczynasz z nią rozmawiać albo przez PW, a zupełnie inaczej kiedy całkowicie olewasz kontakt z graczem. Głównie podczas misji trzeba się wykazać profesjonalizmem, poinformować, zapytać czego fabuła ma dotyczyć albo co gracz chciałby, aby się na niej wydarzyło. Jest masa rzeczy, które pozwalają MG zaprezentować się od tej dobrej strony, nadal pozostając uczciwym względem innych graczy. Poza tym gracz jest jak klient. Klient lubi kiedy się nim sprzedawca interesuje, a MG ma mu po prostu sprzedać fabułę oraz swój czas.
Robienie misji nie sprawi, że zacznie wchodzić na CB, ale w końcu zacznie coś robić. Wejdzie w jakąś interakcję z innym użytkownikiem, bo koniec końców do usera trzeba zagadać jako próbny. Zawsze jakiś pierwszy krok, plus zwykle opinia uzytkownika idzie pocztą pantoflową dalej.
Powrót do góry Go down
https://ftng.forumpolish.com/t645-azure-maiden-skonczone?nid=2#53
Sarah


Sarah
Raven Tail


Tytuł : Druga Osobowość, Jedna z Dziesięciu
Liczba postów : 201
Dołączył/a : 27/12/2015

Nowa metoda sprawdzania MG Empty
PisanieTemat: Re: Nowa metoda sprawdzania MG   Nowa metoda sprawdzania MG Icon_minitime05.05.16 18:22

A wracając jeszcze do sprawy: w moim przypadku nie byłoby problemu, żeby inni widzieli moją KM. Ja mogę nawet ją udostępnić publicznie. Zasada o metagame i tak zabrania korzystania z tej wiedzy na fabułach, wiec mniejsza o to. Czyli inaczej mówiąc, podpisuję się pod postem Norka.

Ale z drugiej strony, ta nowa forma też jest spoko. Można by iść systemem mieszanym. Najpierw jest jakaś krótka fabuła z pełnoprawnym MG, a potem taka osoba dostaje do wykonania misję czy fabułę już taką prawdziwą "dla gracza" (preferowane multikonta innych MG), która dodatkowo weryfikuje.
Powrót do góry Go down
https://ftng.forumpolish.com/t1474-sarah-samy-mylady#16500
Honya


Honya
Mermaid Heel


Tytuł : Chatboxowy Nadawacz, Gdzie ty się patrzysz?
Liczba postów : 338
Dołączył/a : 23/01/2016
Wiek : 29
Skąd : Rosea

Nowa metoda sprawdzania MG Empty
PisanieTemat: Re: Nowa metoda sprawdzania MG   Nowa metoda sprawdzania MG Icon_minitime05.05.16 22:45

Norie napisał:
Musisz mieć jakiś stopień zaufania lub czyjąś rekomendację. Najlepiej osoby, która ma bardzo dobrą opinię wśród graczy jak i organizatorów.
Jak Pengiel.

Norie napisał:
Poza tym Mach, jeśli osoba zacznie z tej wiedzy korzystać to gwarantuje Ci, że bardzo szybko dostanie kopa z forum.
Uhm, zwłaszcza przy self-buffach, gdzie starczy napisać nazwę i nie trzeba tłumaczyć. Przeciwnik nie powinien wiedzieć, że np. nagle biję mocniej. A taka wiedza automatycznie sprawi, że przyjmie inną taktykę i MG nie będzie mógł tej osoby o nic posądzić. Zamiast na przykład próbować się ze mną siłować, albo tankować moje ciosy (bo moje umiejętności i poziom MM sugerują, że jestem fizycznie słabszy, ale z zaklęciem jestem silniejszy niż ta osoba) zacznie się cofać i robić uniki, bo spodziewa się, że po tym zaklęciu już nie da rady ich przyjąć ani zablokować.
MG nic nie może powiedzieć, bo taka akcja nie jest zabroniona ani nie musi wynikać z wiedzy, ergo nie można udowodnić metagame.

Norie napisał:
To, że fabuły są krótkie to za przeproszeniem gówniany argument, bo to tak jak z prawem jazdy. Zdasz plac manewrowy i jazdę z egzaminatorem, a przejdziesz albo na farcie albo wyjdą rzeczy, których nie da się sprawdzić na takim egzaminie. Chociażby jak reagujesz na długą jazdę i intensywne podejmowanie decyzji. To nie Ty na egzaminie decydujesz gdzie skręcić, a egzaminator.
Tylko, że egzamin na MG to nie egzamin na Prawo Jazdy i ich formaty w ogóle siebie nie przypominają. Jeśli egzamin na prawo jazdy miałby być przeprowadzany tak jak egzamin na MG to egzaminator mówiłby "Jedź gdzie chcesz a ja to ocenię" zamiast wskazywać drogę. Więc to przyrównywanie obu testów jest gównianym argumentem.

Norie napisał:
Poza tym Twój przykład Mach nie jest do końca adekwatny bo nie rozegrałeś jeszcze jednej misji nawet, dlatego masz tego MM dosyć mao. Dopiero jak rozkręcisz postać i zaczniesz chodzić na misje tudzież fabuły z MG częściej (takim co odpisuje) to zauważysz ten skok i zmiany, a to że ciągniemy jedną misję od 2 miesięcy (chyba? Nie chce mi się sprawdzać) to już inna kwestia. Do tego rzecz jasna dochodzą achivementy i MM wbija się naprawdę błyskawicznie na początku (potem leci jak krew z nosa, bo trudniej wbić achiki z racji, że jest ich mniej).
Mój przykład jest świetny, bo zaczyna się od słów "A co jak pójdę mając 20k MM i X zaklęć?". Nie rozpatrujemy TYLKO mnie z 3,8k MM czy innych nowicjuszy na tym lub podobnym poziomie. Nie możemy też zakładać, że wszyscy będą wbijać MM jak szaleni. Musimy też myśleć o osobach, które są na poziomie, na którym jak to określiłeś "mm leci jak krew z nosa".

Norie napisał:
Z socjalizacją głównie chodzi mi o to, że masz kontakt z żywym graczem. Zupełnie inaczej jest, kiedy siadasz z osobą na GG i zaczynasz z nią rozmawiać albo przez PW, a zupełnie inaczej kiedy całkowicie olewasz kontakt z graczem. Głównie podczas misji trzeba się wykazać profesjonalizmem, poinformować, zapytać czego fabuła ma dotyczyć albo co gracz chciałby, aby się na niej wydarzyło. (...) Robienie misji nie sprawi, że zacznie wchodzić na CB, ale w końcu zacznie coś robić. Wejdzie w jakąś interakcję z innym użytkownikiem, bo koniec końców do usera trzeba zagadać jako próbny. Zawsze jakiś pierwszy krok, plus zwykle opinia uzytkownika idzie pocztą pantoflową dalej.
Wcale nie musi tego robić i o tym mówiłem. Prowadzenie fabuł wcale go nie zobowiązuje do tego typu zachowań. Równie dobrze może zwyczajnie wchodzić, stawiać posta o nic nie pytając i wychodzić. Nie twierdzę, że to dobre postępowanie. Ale wcale nie jest powiedziane, że tak się nie zdarza.
Taki Nyro wcale ze mną nie gada. A rozpatrujemy tutaj próbnych. Próbnych ogólnie. Bez podziału na dobrych i kiepskich.

Iwaru napisał:
A wracając jeszcze do sprawy: w moim przypadku nie byłoby problemu, żeby inni widzieli moją KM. Ja mogę nawet ją udostępnić publicznie.
Zarówno Iwaru jak i Norie, obydwaj twierdzicie, że nie macie nic przeciwko ujawnianiu swoich KM (Norek nawet odtajnił swoje). Ale wy nie jesteście innymi, prawda? A jeśli wszyscy się z wami zgadzają i też nie mają nic przeciwko temu, TO PO CO HIDE NA KM W OGÓLE JEST?
Jeśli odpowiecie, że po to, aby ludzie, którzy nie chcą ujawniać swojej KM mogli mieć ja ukrytą, to wracamy do punktu wyjścia: Udostępnianie ich próbnym MG to pogwałcenie ich prawa do posiadania tajnych KM.
Jeśli już istnieje system ukrywania KM, bo trzeba być konsekwentnym w jego prowadzeniu. Nie mam nic przeciwko próbnym prowadzącym misje graczom, ale nie na tych warunkach.
Broniłeś Hide'a Norie, a teraz go podważasz.
Powrót do góry Go down
https://ftng.forumpolish.com/t1873-wielka-wiedza#23851
Norie


Norie
Fairy Tail


Liczba postów : 344
Dołączył/a : 30/03/2015

Nowa metoda sprawdzania MG Empty
PisanieTemat: Re: Nowa metoda sprawdzania MG   Nowa metoda sprawdzania MG Icon_minitime06.05.16 0:10

Cytat :
Uhm, zwłaszcza przy self-buffach, gdzie starczy napisać nazwę i nie trzeba tłumaczyć. Przeciwnik nie powinien wiedzieć, że np. nagle biję mocniej. A taka wiedza automatycznie sprawi, że przyjmie inną taktykę i MG nie będzie mógł tej osoby o nic posądzić.

lel nope. To widać jak ktoś robi sobie walkę pod daną osobę. Jeśli nie jest się kompletnym debilem to idzie to wyłapać chociażby porównując poprzednie walki osoby. Po samym uzbrojeniu nie możesz określić czym włada przeciwnik oraz jakie ma zasięgi.

Cytat :
Tylko, że egzamin na MG to nie egzamin na Prawo Jazdy i ich formaty w ogóle siebie nie przypominają. Jeśli egzamin na prawo jazdy miałby być przeprowadzany tak jak egzamin na MG to egzaminator mówiłby "Jedź gdzie chcesz a ja to ocenię" zamiast wskazywać drogę. Więc to przyrównywanie obu testów jest gównianym argumentem.
Nigdy pewnie nie miałeś egzaminu na prawko nie? To wiedz, że tam masz taką karteczkę gdzie się odkreśla co się zrobiło. Ze sprawdzaniem MG jest bardzo podobnie. Sprawdza się głównie pod względem paru kryteriów jak częstość odpisów, jakość postów, jak sędziuje walki z NPC chociażby albo graczami jeśli się trafi. Forma jest dokładnie ta sama tak naprawdę jakby się nad tym zastanowić.

Cytat :
Mój przykład jest świetny, bo zaczyna się od słów "A co jak pójdę mając 20k MM i X zaklęć?". Nie rozpatrujemy TYLKO mnie z 3,8k MM czy innych nowicjuszy na tym lub podobnym poziomie. Nie możemy też zakładać, że wszyscy będą wbijać MM jak szaleni. Musimy też myśleć o osobach, które są na poziomie, na którym jak to określiłeś "mm leci jak krew z nosa".
Nie wiem za bardzo jak to skomentować, bo jest to zwyczajnie dosyć głupie. Co ma piernik do wiatraka za przeproszeniem? Najpierw powołujesz się na przykład 20k mm, a zaraz potem krzywo się tłumaczysz kiedy po prostu przytacza się przykład 4k. Jak do tej pory nikomu nie przeszkadzało, że próbni widzieli ich KM ani nie było przypadku, żeby MG wykorzystał tą wiedzę w swoim celu (znanego mi, bo doszedłem do forum jak miało bodajże pierwszy event za sobą). Jak coś sprawdzasz to chyba w miejscu, gdzie można narobić najmniej szkód prawda? W przypadku postaci, które mają 20k i są dobrze rozbudowane fabularnie jak i wzgledem statsów, próbny musi mieć jeszcze trochę czasu by się douczyć pewnych rzeczy. Najlepiej zacząć od tego, by sędziował komuś na niższych poziomach i dawkował to sobie.

Cytat :
Wcale nie musi tego robić i o tym mówiłem. Prowadzenie fabuł wcale go nie zobowiązuje do tego typu zachowań. Równie dobrze może zwyczajnie wchodzić, stawiać posta o nic nie pytając i wychodzić. Nie twierdzę, że to dobre postępowanie. Ale wcale nie jest powiedziane, że tak się nie zdarza.
Taki Nyro wcale ze mną nie gada. A rozpatrujemy tutaj próbnych. Próbnych ogólnie. Bez podziału na dobrych i kiepskich.
A czy narzucałem, że musi to robić? Pierwsze zdanie jest bez sensu, bo powiedziałem po prostu że tak by było najlepiej. Oczywiście, że na swój sposób zobowiązuje, w końcu musisz chociażby graczowi podesłać linka, a to już jakaś interakcja (lubię być czepliwy detali. Brzmi znajomo nie?). Kwestia Nyro jest trochę inna, bo misje mamy z góry ustaloną. Mamy wymordować małpojaszczurki i tyle, za dużo nas się pytać nie musi. Ale jeśli np. zażyczysz sobie fabułę by odnaleźć zaginionego krewnego to MG raczej się Ciebie zapyta czego oczekujesz, a nie zbuduje Ci rodzinę od zera która byłaby całkowicie od czapy.

Cytat :
Zarówno Iwaru jak i Norie, obydwaj twierdzicie, że nie macie nic przeciwko ujawnianiu swoich KM (Norek nawet odtajnił swoje). Ale wy nie jesteście innymi, prawda? A jeśli wszyscy się z wami zgadzają i też nie mają nic przeciwko temu, TO PO CO HIDE NA KM W OGÓLE JEST?
Ale Ty również nie jesteś innymi, a wypowiadasz się jakbyś mówił za wszystkich. Również mówisz, że dla nowych graczy będzie to na plus chociaż raczej nie odczują specjalnej różnicy między starą metodą a nową. Znaczy odczują w momencie, gdy będą czekać na misję dłużej. Hide jest przywilejem tak jak prawo głosu i wypowiedzi.

Cytat :
Jeśli już istnieje system ukrywania KM, bo trzeba być konsekwentnym w jego prowadzeniu. Nie mam nic przeciwko próbnym prowadzącym misje graczom, ale nie na tych warunkach.
Broniłeś Hide'a Norie, a teraz go podważasz.
Podważam? Niby gdzie? Ja od zawsze chciałem mieć KM odtajnione, bo to po prostu idealny straszak słowny na wszelkich adwersarzy. Czysta zagrywka psychologiczna i tyle, a tego mi chyba nikt nie zabroni by wyglądać groźnie. Chyba, że się mylę i mam wypisać wszystkie słabości swojej magii na co wyszłoby pewnie z jakieś pół dodatkowej strony A4, ale tego nie zrobiłem po to by zmusić ludzi do kombinowania jak to wszystko obejść, bo o dziwo się da. Na papierze wszystko wydaje się OP dlatego ludzie się boją ze mną walczyć, a rzeczywistość jest z grubsza nieco inna. Kwestia ładnego ubrania KM w słowa, żeby wydawała się straszna, polecam czasami spróbować. Hide niech sobie będzie, a próbni muszą bądź co bądź na czymś pracować. Tak było od momentu kiedy przyszedłem na forum i działało to całkiem nieźle. Nie było problemu, że ktoś czekał na misję bo wszyscy są zawaleni robotą tylko jak był ktoś nowy to wysyłało się do takiego próbnego by go sprawdzić. Również nigdy do tej pory nie spotkałem się, by ktoś odmówił wysłania KM nowemu albo powiedział mu "nie ufam Ci, chcę kogoś innego". Możesz przejrzeć nawet archiwum tematów, bo nie pamiętam by ktokolwiek na to narzekał i upominam Cię, że Ty nie jesteś wszyscy (tak wiem, że lubisz przedszkola dlatego powtórze ten tekst którym spamują zawsze rodzice do dzieci). Jeśli to takie pogwałcenie to czemu na forum w ciągu roku nie było o to rokoszy czy zrywów? Prawie 50% działalności forum i nikt nigdy o to nie marudził mimo, że hide był parę razy poruszany. Poza tym czemu Twoja racja ma być ważniejsza od mojej czy kogokolwiek innego i czemu muszą się zgodzić tylko na Twoje warunki? Każdy mógłby mieć swoje roszczenia, nawet tacy by startować z 20k mm i wedle tej pokrętnej logiki, którą prezentujesz admini powinni się do tego przychylić. Zresztą jeśli to Ci przeszkadza to możesz zawsze odmówić prowadzenia misji przez próbnego jak już pisałem wyżej. Tu naprawdę nie ma przymusu, bo masz nawet okienko "inne" które stworzyłem właśnie z myślą o tym, że ktoś może czegoś konkretnego chcieć/nie chcieć. Koniec końców i tak osoba będzie miała dostęp do KM jeśli zda próbę, więc po co to całe zamieszanie? Poza tym misję można przerwać w trakcie jeśli wyjdzie, że osoba na MG się nie nadaje. Wtedy pałeczkę przejmuje pełnoprawny zazwyczaj. Administracja jest bardzo konsekwentna w hide, być może dlatego po zaproponowaniu by w bankach MM również awanse hideować usłuchali się. Hide jest nieobowiązkowym dodatkiem, że tak to ujmę. Swoistym modem do gry, który możemy wyłaczyć w każdej chwili jako gracze. Myślę, że jakby Sarah czy ktokolwiek inny zgłosił się do admina i poprosił o zdjęcie hide na swoich KM to zrobiłby to. Dlaczego? Bo hide to przywilej, a nie obowiązek. Każdy ma przywilej, ale nie każdy z niego musi korzystać. To, że próbnemu przesyłasz swoją KM jest swoistą zgodą na przetwarzanie tych danych w trakcie misji. Mogłeś powiedzieć, że nie chcesz by Nyro Ci prowadził misję ale tego nie zrobiłeś. Tak samo ludzie mogli przeciwko temu protestować, jednak tego nie zrobili. Dlaczego? Bo im to nie przeszkadzało, absolutnie. Im więcej jest przepisów, pierdół, procedur tym bardziej to uświadamia gracza w czymś takim "Hmmm, mają tyle procedur. Pewnie ktoś to już wykorzystał i dlatego się pilnują. Nie wiem czy ufać, bo mogą być dalsze przewały i kolejne procedury." Zbyt duża ilość zasad też nie jest dobra. Regulamin naszego forum chociażby powinien zredukować się o połowę, a regulamin MG zniknąć i tylko bodajże 2-3 punkty z niego mogłyby zostać. Regulamin forum ma w sobie takie pierdoły momentami, tak głupie i oczywiste rzeczy (patrz netykieta, która gryzie się czasami z punktami), że nie wiem po co one są wypunktowane kiedy można zrobić z 3 regulaminów jeden, a MG dostaliby osobny temat z tym co MG może, a co nie i tyle. Regulamin chatboxa jako osobny temat też nie jest potrzebny, bo jest z niego bodajże istotny 1-2 punkty.

TLDR:
♥ Meta Game idzie bardzo łatwo udowodnić, jeśli się ruszy dupsko i poczyta tematy osoby jak również ma się nieco oleju w głowie.
♥ Brak Hide może być całkiem niezłym straszakiem na przeciwników, którzy nie myślą jak coś obchodzić i przy okazji łatwo się wyłapuje meta game w postach takiej osoby.
♥ Hide działa dobrze w momencie, kiedy selekcja MG działa tak jak powinna, czyli ktoś nie zostaje MG po znajomości kiedy są sprzeciwy. Hide nie działa wcale, kiedy na MG znajdują się nieodpowiednie osoby.
♥ Nikt nie jest wszystkimi, chyba że ma jakieś rozdwojenie jaźni albo manię wielkości. albo jest tak gruby, że zajmuje osobną planete Do tej pory tylko Tobie przeszkadzał sposób sprawdzania MG.
♥ Zbyt duża ilość zasad nie jest dobra. Wystarczy sformułować coś zgodnie z rozsądkiem. Wypunktowywanie wszystkiego daje wrażenie jakby osoba pisząca regulamin miała ludzi za jakiś tępych, skoro nie wiedzą że należy każdemu okazać szacunek, nie flejmić nie kraść pracy itp. Podstawowe zachowania kulturalnej wypowiedzi to chyba nie jest coś co powinno być umieszczone w regulaminie na kilku punktach? Styknie jeden.
♥ Hide jest przywilejem. Nie musisz z niego korzystać, wystarczy powiedzieć. To taka domyślna opcja jak w grach.
♥ MG jakiś kontakt z forum i graczami powinien utrzymywać, ale i bez tego da się żyć. Tak długo jak nie ma zastrzeżeń do działań osoby typu, że są nielogiczne albo faworyzują.
♥ Czas, czas, czas to bardzo istotna rzecz. Marnujemy go dużo, człowiek nie wie co z czasem począć jednak czas tego problemu nie ma z ludźmi. Po co coś sztucznie wydłużać kiedy można to zrobić szybko i na raz?
Powrót do góry Go down
https://ftng.forumpolish.com/t645-azure-maiden-skonczone?nid=2#53
Honya


Honya
Mermaid Heel


Tytuł : Chatboxowy Nadawacz, Gdzie ty się patrzysz?
Liczba postów : 338
Dołączył/a : 23/01/2016
Wiek : 29
Skąd : Rosea

Nowa metoda sprawdzania MG Empty
PisanieTemat: Re: Nowa metoda sprawdzania MG   Nowa metoda sprawdzania MG Icon_minitime06.05.16 1:50

Norie napisał:
lel nope. To widać jak ktoś robi sobie walkę pod daną osobę. Jeśli nie jest się kompletnym debilem to idzie to wyłapać chociażby porównując poprzednie walki osoby. Po samym uzbrojeniu nie możesz określić czym włada przeciwnik oraz jakie ma zasięgi.
No właśnie "lel nope" bo nie mówiłem nic o zasięgach ani "czym ktos włada" a o zwykłym przyjęciu innej taktyki pod wpływem wiedzy z KM. Zmianie taktyki w 100% legitnej - czyli takiej, gdzie nie da sie udowodnić oszustwa - ale zainspirowanej wiedzą, której nie powinno się posiadać.
I nie można porównywać poprzednich walk osoby do "aktualnej". Na jakiej w ogóle podstawie miałbyś tak robić? Bo tam nie zrobił uniku a tutaj tak, to znaczy, że oszukuje? Bo zmienił taktykę? Ma zawsze walczyć tak samo?

Norie napisał:
Nigdy pewnie nie miałeś egzaminu na prawko nie? To wiedz, że tam masz taką karteczkę gdzie się odkreśla co się zrobiło. Ze sprawdzaniem MG jest bardzo podobnie. Sprawdza się głównie pod względem paru kryteriów jak częstość odpisów, jakość postów, jak sędziuje walki z NPC chociażby albo graczami jeśli się trafi. Forma jest dokładnie ta sama tak naprawdę jakby się nad tym zastanowić.
Teraz nie mówisz o formie a o kryteriach oceniania. Wtedy zaś mówiłeś o formie - sposobie przeprowadzania egzaminu. I mówiłeś, że Egzaminator decyduje o trasie za zdającego - sugerując, że Administracja decyduje o misji próbnego MG, w sposób "a tutaj daj nam smoka, bo chcemy go pokonać".

Norie napisał:
Nie wiem za bardzo jak to skomentować, bo jest to zwyczajnie dosyć głupie. Co ma piernik do wiatraka za przeproszeniem? Najpierw powołujesz się na przykład 20k mm, a zaraz potem krzywo się tłumaczysz kiedy po prostu przytacza się przykład 4k. Jak do tej pory nikomu nie przeszkadzało, że próbni widzieli ich KM ani nie było przypadku, żeby MG wykorzystał tą wiedzę w swoim celu (znanego mi, bo doszedłem do forum jak miało bodajże pierwszy event za sobą). Jak coś sprawdzasz to chyba w miejscu, gdzie można narobić najmniej szkód prawda? W przypadku postaci, które mają 20k i są dobrze rozbudowane fabularnie jak i wzgledem statsów, próbny musi mieć jeszcze trochę czasu by się douczyć pewnych rzeczy. Najlepiej zacząć od tego, by sędziował komuś na niższych poziomach i dawkował to sobie.
No właśnie ty się krzywo tłumaczysz. Podajesz przykłady, które są ci wygodne (graczy, którzy szybko się rozwijają), zamiast patrzeć na WSZYSTKIE możliwe, lub chociaż ich większość. A co do "dawkowania sobie", sam mówisz, że jest nawał misji. I teraz mamy sytuację, gdzie wolny jest tylko próbny MG a na misję chcą iść osoba z 15k MM i 17k MM. Co teraz? "Nie wezmę" -> "Nie dostajesz MG bo migasz się od obowiązków". I i tak pogwałca to Hide.

Norie napisał:
Ale Ty również nie jesteś innymi, a wypowiadasz się jakbyś mówił za wszystkich. Również mówisz, że dla nowych graczy będzie to na plus chociaż raczej nie odczują specjalnej różnicy między starą metodą a nową. Znaczy odczują w momencie, gdy będą czekać na misję dłużej. Hide jest przywilejem tak jak prawo głosu i wypowiedzi.
Ja mówię z perspektywy tych właśnie przywilejów. Mam przywilej posiadania ukrytej karty. Dlaczego mam z niego rezygnować, bo administracja potrzebuje przetestować MG? A z drugiej strony, wspomniałem też o punkcie widzenia drugiej strony: "Nie przeszkadza mi ujawnienie KM". Jeśli nie przeszkadza, to po co są ukryte?

Z całego wywodu wybiorę tylko kilka zdań, które według mnie mają kluczową wartość:
Norie napisał:
1. Hide jest nieobowiązkowym dodatkiem, że tak to ujmę. (...)  
2. Również nigdy do tej pory nie spotkałem się, by ktoś odmówił wysłania KM nowemu albo powiedział mu "nie ufam Ci, chcę kogoś innego" (...)  Jeśli to takie pogwałcenie to czemu na forum w ciągu roku nie było o to rokoszy czy zrywów? Prawie 50% działalności forum i nikt nigdy o to nie marudził mimo, że hide był parę razy poruszany. (...)
3. Poza tym czemu Twoja racja ma być ważniejsza od mojej czy kogokolwiek innego i czemu muszą się zgodzić tylko na Twoje warunki? (...)
4. Koniec końców i tak osoba będzie miała dostęp do KM jeśli zda próbę, więc po co to całe zamieszanie? (...)
5. To, że próbnemu przesyłasz swoją KM jest swoistą zgodą na przetwarzanie tych danych w trakcie misji. Mogłeś powiedzieć, że nie chcesz by Nyro Ci prowadził misję ale tego nie zrobiłeś.
6.  Tak samo ludzie mogli przeciwko temu protestować, jednak tego nie zrobili. Dlaczego? Bo im to nie przeszkadzało, absolutnie. (...)
7. i upominam Cię, że Ty nie jesteś wszyscy (tak wiem, że lubisz przedszkola dlatego powtórze ten tekst którym spamują zawsze rodzice do dzieci)
1. Hide jest przywilejem, z którego rezygnacja jest wymuszana na graczach.
2. Parafrazując Kuu: "Nowi gracze, nowe poglądy."
3. Moja racja nie jest ważniejsza. Ale została uznana. I obowiązuje teraz na forum.
4. No właśnie o to chodzi, że nie koniecznie musi zostać tym MG i mieć dostęp.
5. To wymuszona zgoda. Takie "zgody" można unieważniać (wg. prawa Polskiego) na drodze sądowej. Kiedy nie ma nic innego to się bierze co jest. Poza tym, wtedy nie byłem świadom niedociągnięć w tym "systemie".
6. Patrz punkt #2.
7. Nie reprezentuję ludzi (tzw. "wszystkich"), a nadany im przywilej. Ponadto, tekst ten stosowany przez rodziców wypala im w twarz w sytuacjach "Nie możesz mieć ocen jak inni/zachowania jak inni?" "Nie jestem innymi".

Norie napisał:
♥ Meta Game idzie bardzo łatwo udowodnić, jeśli się ruszy dupsko i poczyta tematy osoby jak również ma się nieco oleju w głowie.
Czyli w oparciu o poprzednie zachowania chcesz decydować o tym, czy gracz "oszukuje"? Bo tym razem skoczył na lewo zamiast na prawo jak robił to wcześniej?

Norie napisał:
♥ Brak Hide może być całkiem niezłym straszakiem na przeciwników, którzy nie myślą jak coś obchodzić i przy okazji łatwo się wyłapuje meta game w postach takiej osoby.
Może. A może też usunąć masę bałaganu. Jak ta rozmowa.

[quote-"Norie"]♥ Hide działa dobrze w momencie, kiedy selekcja MG działa tak jak powinna, czyli ktoś nie zostaje MG po znajomości kiedy są sprzeciwy. Hide nie działa wcale, kiedy na MG znajdują się nieodpowiednie osoby. [/quote]
No właśnie nie działał i w tym jest szkopuł. Próbnym MG może zostać każdy, po znajomości, czy "bo ładnie pisze", albo "bo pisze dużo". Sam mówisz, że są osoby, które nie zasługują na MG. A nimi są.

Norie napisał:
♥ Nikt nie jest wszystkimi, chyba że ma jakieś rozdwojenie jaźni albo manię wielkości. albo jest tak gruby, że zajmuje osobną planete Do tej pory tylko Tobie przeszkadzał sposób sprawdzania MG.
Mach napisał:
2. Parafrazując Kuu: "Nowi gracze, nowe poglądy."
7. Nie reprezentuję ludzi (tzw. "wszystkich"), a nadany im przywilej.

Norie napisał:
♥ Hide jest przywilejem. Nie musisz z niego korzystać, wystarczy powiedzieć. To taka domyślna opcja jak w grach.
Kiedy w tym wszystkich chodzi mi właśnie o prawo niezakłóconego używania Hide. A nie o "nie chcę go używać".

Norie napisał:
♥ Czas, czas, czas to bardzo istotna rzecz. Marnujemy go dużo, człowiek nie wie co z czasem począć jednak czas tego problemu nie ma z ludźmi. Po co coś sztucznie wydłużać kiedy można to zrobić szybko i na raz?
Pewnie, po co przestrzegać ograniczenia prędkości do 50, skoro można jechać 100? Mamy tutaj debatę "Zmuszajmy ludzi do rezygnacji z Hide, żeby próbni mogli prowadzić im misje" przeciwko "odbierzmy próbnym możliwość robienia misji graczom żeby gracze mogli zachować Hide". Administracja już zdecydowała.

I na tym zakończę swoje wszystkie wypowiedzi, ponieważ wkładasz w moje usta ideologie, z którymi się nie utożsamiam.
Powrót do góry Go down
https://ftng.forumpolish.com/t1873-wielka-wiedza#23851
Norie


Norie
Fairy Tail


Liczba postów : 344
Dołączył/a : 30/03/2015

Nowa metoda sprawdzania MG Empty
PisanieTemat: Re: Nowa metoda sprawdzania MG   Nowa metoda sprawdzania MG Icon_minitime06.05.16 3:56

Cytat :
No właśnie "lel nope" bo nie mówiłem nic o zasięgach ani "czym ktos włada" a o zwykłym przyjęciu innej taktyki pod wpływem wiedzy z KM. Zmianie taktyki w 100% legitnej - czyli takiej, gdzie nie da sie udowodnić oszustwa - ale zainspirowanej wiedzą, której nie powinno się posiadać.
I nie można porównywać poprzednich walk osoby do "aktualnej". Na jakiej w ogóle podstawie miałbyś tak robić? Bo tam nie zrobił uniku a tutaj tak, to znaczy, że oszukuje? Bo zmienił taktykę? Ma zawsze walczyć tak samo?
Em normalnie? Jak ktoś przez 90% walk idzie head on na kogoś to dziwnym by się stało gdyby nagle zaczął się chować. Proste i łatwe w udowodnieniu. Dlaczego niby w większości przypadków miał w poważaniu co miał przeciwnik, a teraz nagle się chowa? Taktykę opracowuje się w oparciu o jakieś informacje, więc jeśli argument nie będzie przekonujący to zwyczajnie można takiej osobie wlepić karę za mete. Każde swoje działanie należy jakoś sensownie umieć wyjaśnić, a nie zasłaniać się argumentem "bo tak".

Cytat :
Teraz nie mówisz o formie a o kryteriach oceniania. Wtedy zaś mówiłeś o formie - sposobie przeprowadzania egzaminu. I mówiłeś, że Egzaminator decyduje o trasie za zdającego - sugerując, że Administracja decyduje o misji próbnego MG, w sposób "a tutaj daj nam smoka, bo chcemy go pokonać".
Em nie? Mówiłem cały czas o kryteriach, że ocenia się na takiej samej zasadzie poprzez odhaczanie okienek? Z egzaminatorem i kierowaniem było odnośnie tego, by rzucić kogoś na głęboką wodę jeśli nie załapałeś.

Cytat :
No właśnie ty się krzywo tłumaczysz. Podajesz przykłady, które są ci wygodne (graczy, którzy szybko się rozwijają), zamiast patrzeć na WSZYSTKIE możliwe, lub chociaż ich większość. A co do "dawkowania sobie", sam mówisz, że jest nawał misji. I teraz mamy sytuację, gdzie wolny jest tylko próbny MG a na misję chcą iść osoba z 15k MM i 17k MM. Co teraz? "Nie wezmę" -> "Nie dostajesz MG bo migasz się od obowiązków". I i tak pogwałca to Hide.
A czy właśnie również nie podajesz przykładów, które są Ci wygodne? Jakoś mi się nie wydaje, żebyś sam patrzył z szerszej perspektywy skoro właśnie dopiero rozwijającej się firmie bez badania rynku zafundowałeś niepotrzebny biurowiec (taka metafora, żeby nie było że Ci coś wciskam). Poza tym co za problem się z kimś zamienić? Chyba wychodzisz z założenia, że MG nie potrafią się ze sobą dogadać albo usilnie próbujesz to udowodnić. Ale to tylko wygodne argumenty ^ ^

Cytat :
Ja mówię z perspektywy tych właśnie przywilejów. Mam przywilej posiadania ukrytej karty. Dlaczego mam z niego rezygnować, bo administracja potrzebuje przetestować MG? A z drugiej strony, wspomniałem też o punkcie widzenia drugiej strony: "Nie przeszkadza mi ujawnienie KM". Jeśli nie przeszkadza, to po co są ukryte?

Z całego wywodu wybiorę tylko kilka zdań, które według mnie mają kluczową wartość:
Masz przywilej prowadzenia auta, a i tak policja może Ci walnąć prowizoryczną kontrolę na drodze. Władza > przywileje. Tutaj zasada działania jest taka sama, zwłaszcza że próbny właśnie zostaje tym krawężnikiem który Cię będzie kontrolował na drodze.

Cytat :
1. Hide jest przywilejem, z którego rezygnacja jest wymuszana na graczach.
2. Parafrazując Kuu: "Nowi gracze, nowe poglądy."
3. Moja racja nie jest ważniejsza. Ale została uznana. I obowiązuje teraz na forum.
4. No właśnie o to chodzi, że nie koniecznie musi zostać tym MG i mieć dostęp.
5. To wymuszona zgoda. Takie "zgody" można unieważniać (wg. prawa Polskiego) na drodze sądowej. Kiedy nie ma nic innego to się bierze co jest. Poza tym, wtedy nie byłem świadom niedociągnięć w tym "systemie".
6. Patrz punkt #2.
7. Nie reprezentuję ludzi (tzw. "wszystkich"), a nadany im przywilej. Ponadto, tekst ten stosowany przez rodziców wypala im w twarz w sytuacjach "Nie możesz mieć ocen jak inni/zachowania jak inni?" "Nie jestem innymi".
1. Idąc na misję godzisz się na to, w końcu na czymś MG musi pracować. Nadal nie widzę, by ktoś inny z tego powodu płakał albo podpisywał się pod Twoimi słowami.
2. Nowe nie zawsze znaczy lepsze. Czasami lepiej sprawdza się siekiera niż piła spalinowa.
3. Skąd wiesz, że zaraz nie zostanie uznana chociażby moja? W końcu zmiany na forum to naturalna kolej rzeczy. Nie raz i nie dwa forum pokazało, że jakiś pomysł przechodził a potem przeżywał gruntowny rework lub był kasowany. Nawet taki ostatnio był w wypadku specjalizacji, którą przerobiono całkowicie.
4. Dalej pokaż mi kogoś kto został pokrzywdzony, czy może rzucasz słowa na wiatr? Jeśli nie masz przykładu gracza, który zostały tym jakoś skrzywdzony to zastanów się czy warto.
5. Tłumacz sobie, że wymuszona. Prawo prawem, a regulamin regulaminem. Po prostu nie wpadłeś na to, że można poprosić o kogoś innego i tyle. Nyro z jakiegoś powodu dostał szansę. Czy ją zmarnuje to inna kwestia, ale wątpię by administracja dała Ci rekompensatę za to, że ktoś zna KM skoro bawisz się w sądownictwo.
6. Patrz punkt 2.
7. No jakoś nie widzę muru ludzi popierających ten "przywilej", ale może powinienem założyć okulary. Także tego reprezentujesz raczej siebie niż ich przywilej oraz osobistą korzyść. Spokojnie z tym da się żyć.

Cytat :
Czyli w oparciu o poprzednie zachowania chcesz decydować o tym, czy gracz "oszukuje"? Bo tym razem skoczył na lewo zamiast na prawo jak robił to wcześniej?
Wystarczy patrzeć jak zachowywał się w danych sytuacjach. Dostał przed sobą barierę to wbijał się nią wcześniej, a teraz nagle zaczął się od niej cofać. Ciekawy zbieg okoliczności nieprawdaż? To taki podręcznikowy przykład meta game, dosyć prosty do zobrazowania. Zwyczajnie należy analizować zachowanie osoby, bo większośći nawyków ciężko się pozbyć, w tym wbijania się na yolo w rzeczy i chęci wygrania za wszelką cenę.

Cytat :
No właśnie nie działał i w tym jest szkopuł. Próbnym MG może zostać każdy, po znajomości, czy "bo ładnie pisze", albo "bo pisze dużo". Sam mówisz, że są osoby, które nie zasługują na MG. A nimi są.
To, że nie zasługują wynika z tego że spoczęły na laurach. Lepiej chyba po prostu rozwiązywać problem na bierząco niż bawić się w niedziałające i niepraktyczne półśrodki. Oświecę Cię bo nie każdy, a sam nawet podałeś kryterium. Musi mieć dobrą opinię, czyli czepiająć się szczegółów nie każdy. Nadal twierdzę, że pewne osoby albo powinny być zdegradowane, bo albo nic nie robią albo poziom sesji jest naprawdę niski. O tyle z pierwszym nie idzie nic zrobić bo to lenistwo, o tyle z drugim da się jeśli ktoś chce poprawy. Na forum brakuje tego, by publicznie kogoś opieprzyć od czasu do czasu, bo na GG takie pitu pitu raczej nie przynosi skutku, bo macha się na to ręką.

Cytat :
Kiedy w tym wszystkich chodzi mi właśnie o prawo niezakłóconego używania Hide. A nie o "nie chcę go używać".
Poprawka, chodzi Ci o to co sam mi zarzucałeś. Zarzucałeś mi, że nie ufam graczom a Ty sam teraz nie ufasz MG. Hipokryzja troszku niet? W końcu przecież notorycznie hide jest łamane *sarkazm*, a prawdę mówiąc to nowi MG zjawiają się dosyć rzadko bo niewielu osobom się chce poświęcać czas. Obowiązki biorą tylko wolontariusze, a to że ich praca wymaga zakłócania hide to już inna kwestia. Pełnoprawnym też nie pozwolisz widzieć hide, bo uważasz że to wykorzystają na swoją korzyść? Zastanów się dobrze zanim odpowiesz.

Cytat :
Pewnie, po co przestrzegać ograniczenia prędkości do 50, skoro można jechać 100? Mamy tutaj debatę "Zmuszajmy ludzi do rezygnacji z Hide, żeby próbni mogli prowadzić im misje" przeciwko "odbierzmy próbnym możliwość robienia misji graczom żeby gracze mogli zachować Hide". Administracja już zdecydowała.

I na tym zakończę swoje wszystkie wypowiedzi, ponieważ wkładasz w moje usta ideologie, z którymi się nie utożsamiam.

Co do decyzji mówiłem wyżej, może się zmienić w każdej chwili bo chociażby uznają inny pomysł za lepszy albo odczują natłok misji. Zresztą to trochę dziwne czytać coś takiego pisanego przez osobę nastawioną antyadministratorsko, ale mniejsza z tym. Sam wyłożyłeś ideologię, a ja ją tylko ubrałem w słowa. Przystępnie i bez ogródek, w formie łatwej do przetrawienia. Ludzie mogli odmawiać jednak tego nie robili, więc to nie jest raczej zmuszanie, a te wypowiedzi które wstawiałeś ukazują to wszystko w skrajny sposób. Tak jakby MG próbni cisnęli graczy, niewolili ich jak również terroryzowali o to, by dobrać się do tych danych. Wystarczy po prostu powiedzieć "nie, chcę mieć pełnoprawnego MG", ale na siłę wzbraniasz się przed zaakceptowaniem tego bo sam o tym nie pomyślałeś i nie chcesz się przyznać do błędu, a go zamazać bzdurną metodą, która w aktualnym składzie kadry nie sprawdzi się. Wiesz do czego doprowadzi? Do tego, że MG będą częściej przepuszczani bo kadra nie będzie wyrabiała z misjami i koniec końców wyjdzie na to, że nieodpowiednie osoby znajdą się na nieodpowiednim stanowisku. Są po prostu dwie opcje, bo albo gracze będą narzekać że MG mają znikomą aktywność i sobie zwyczajnie pójdą robić coś innego albo na stołek trafi osoba nieodpowiednia przepuszczona na szybko, by uspokoić graczy i pokazać im, że nie zostali olani. W skrócie skończy się na tym, że spowoduje to rzecz przed którą się tak wzbraniałeś i tak broniłeś by się nie stała. Trochę jak fatum, ale to najprawdopodobniejszy scenariusz, a całkiem nieźle mi szło do tej pory przewidywanie tego typu rzeczy. Spójrz na to realistycznie, a nie idealistycznie. Nie planuje się ekspansji zanim nie odeprze zerg rusha.
Powrót do góry Go down
https://ftng.forumpolish.com/t645-azure-maiden-skonczone?nid=2#53
Sponsored content





Nowa metoda sprawdzania MG Empty
PisanieTemat: Re: Nowa metoda sprawdzania MG   Nowa metoda sprawdzania MG Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Nowa metoda sprawdzania MG
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Fairy Tail New Generation :: Archiwum starego FTNG :: Hyde Park :: Archiwum :: Pomysły, pytania i problemy-
RadioAoi.plHalo PBFPBF ToplistaNowa metoda sprawdzania MG Eca5e1iI love PBFPBF Toplista~**~.: ANIME TOP100 :.Najlepsze strony o Anime i Mandze w necie